Atpakaļ uz sarakstu Printēt 19. Jul. 2017

“Rīgas satiksme” noslēdz finansējuma līgumus ar Eiropas Investīciju banku un Ziemeļu Investīciju banku

“Rīgas satiksme” noslēgusi līgumus par finansējuma saņemšanu no Eiropas Investīciju bankas (EIB) 75 miljonu eiro apmērā un Ziemeļu Investīciju bankas (NIB) 60 miljonu eiro apmērā. Finansējums paredzēts, lai aizstātu finansējumu 2016.gadā noslēgtajam iepirkuma līgumam par 20 jauniem zemās grīdas tramvajiem. Tāpat finansējums paredzēts ar ūdeņradi darbināmu transportlīdzekļu iegādei, kā arī investīcijām ūdeņraža ražošanas un uzpildes un zemās grīdas tramvaju satiksmes infrastruktūrā.

2016.gadā tika noslēgts iepirkuma līgums par 20 jaunu zemās grīdas tramvaju iegādi, kurš paredzēja piegādātāja piesaistītu finansējumu. Ņemot vērā, ka jaunajos aizdevumu līgumos tiek piedāvāta zemāka aizdevuma procentu likme, tramvaju iegādes finansējums tiks aizstāts.

EIB un NIB ir starptautiskas finanšu institūcijas, kuru darbības mērķis ir ekonomiskās izaugsmes veicināšana. EIB piešķirtais aizdevums ir Latvijā pirmais aizdevums transporta nozares attīstībai, kas piešķirts ar Eiropas Stratēģisko Investīciju fonda (ESIF) atbalstu. ESIF ir Eiropas Savienības investīciju plāna (Junkera plāna) kodols, un tā mērķis ir palīdzēt izmantot publisko finansējumu, tostarp finansējumu no ES budžeta, lai mobilizētu privātās investīcijas dažādiem Eiropas Savienībā īstenotiem projektiem. Šie projekti aptver tādas jomas kā infrastruktūra, pētniecība un inovācija, izglītība, veselība, informācijas un sakaru tehnoloģijas un citas.

Lai saņemtu aizdevumu no EIB un NIB, tika veikts ilgstošs investīciju projekta izvērtēšanas process un izpildīti ļoti stingri aizdevuma izsniegšanas kritēriji.

Kā norāda NIB prezidents Henriks Normans (Henrik Normann): “NIB finansētās investīcijas ļaus pirmo reizi ieviest jauna tipa bezizmešu sabiedriskā transporta līdzekļus un paplašināt zemās grīdas tramvaju tīklu Rīgā. Mēs ceram, ka šie jauninājumi uzlabos komfortu pilsētas sabiedriskajā transportā un ilgtermiņā ierobežos ar dīzeļdegvielu darbināma transporta negatīvo ietekmi uz vidi”.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājaslapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”, „draugiem.lv”.

80001919
Citi saziņas veidi