Atpakaļ uz sarakstu Printēt 17. Oct. 2017

“Rīgas satiksmei” piegādāti jauni “Solaris Urbino” autobusi

“Rīgas satiksme” ir saņēmusi jaunākos “Solaris Urbino” sērijas autobusus (skat. foto). Plānots, ka līdz šī gada beigām pakāpeniski tiks piegādāti 70 autobusi. Tādejādi Rīgā būs tikai zemās grīdas autobusi.

solaris.jpg

Jaunie autobusi ir daļa no 2013.gadā noslēgtā iepirkumu līguma, kas paredz 175 autobusu iegādi. Saņemot šos autobusus, būs piegādāti jau 140, savukārt atlikušie 35 tiks atvesti līdz 2019.gadam. 

Salīdzinājumā ar iepriekš piegādātajiem autobusiem, salonos ir izvietotas vairākas elektronisko ierīču uzlādes ligzdas. Šim un autobusiem, kurus saņemsim turpmāk, ir modernizēta virsbūve, kas atspoguļojas transportlīdzekļa dizainā. Ražotājam ir jauns koncepts virsbūves karkasa ražošanā, līdz ar to tas ir kļuvis vieglāks, nekā iepriekš ražotajiem autobusiem. Pateicoties šiem uzlabojumiem, autobuss ir ekonomiskāks, jo samazinās degvielas patēriņš.

Autobusu aprīkojums: izbīdāma platforma ar elektromehānisko pievadu (invalīdiem), apsildes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma, integrētā borta informācijas sistēma, ekspluatācijas materiālu un rezervju daļu komplekts dabīgi dilstošajām detaļām 150 000 km noskrējienam, speciālo instrumentu komplekts. Autobusu papildaprīkojums paredz automātisku iekārtu ugunsgrēka dzēšanai dzinēja kamerā, braukšanas dinamikas regulēšanas sistēmu, iekšējos LCD monitorus un informācijas un sakaru iekārtas informācijas pārraidīšanai.

Ražotāja “Solaris Bus&Coach” pārstāvji veic nepieciešamās darbības CSDD. Pēc tam ražotāja un “Rīgas satiksmes” speciālisti veiks  autobusu testēšanu, lai tos nodotu ekspluatācijā. Tikai pēc šo darbību/pasākumu veikšanas jaunie autobusi varēs piedalīties satiksmē un pārvadāt pasažierus.

“Rīgas satiksme” apkalpo 55 autobusu maršrutus, vidēji mēnesī pārvadājot aptuveni 6 miljonus pasažierus. Pavisam “Rīgas satiksmes” rīcībā ir vairāk nekā 400 dažāda veida autobusu.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”, „draugiem.lv”.

80001919
Citi saziņas veidi