Atpakaļ uz sarakstu Printēt 8. Apr. 2009

Tiek paplašināta e talona lietošana

E talonu – nepersonalizēto zilo e talonu – var iegādāties "Rīgas satiksmes" biļešu pārdošanas vietās

Aizvadīta pirmā nedēļa kopš Rīgas sabiedriskā transporta lietotāji aicināti norēķināties ar e talonu. Ņemot vērā, ka tā noritējusi kopumā veiksmīgi, novērstas konstatētās nelielās neatbilstības, sabiedriskā transporta darbinieki, tirgotāji un arī pasažieri guvuši pirmo pieredzi elektroniskajos norēķinos, tiek paplašināta elektroniskās norēķinu sistēmas lietošana: "Rīgas satiksmes" biļešu pārdošanas vietās pieejami nepersonalizētie e taloni, kā arī izsūtīti tiek nākamie 30 000 personalizētie e taloni.

Pirmajā nedēļā, kopš par sabiedrisko transportu var norēķināties, iegādājoties dzelteno e talonu noteiktam braucienu skaitam vai laika periodam, pārdoti vairāk nekā 28 000 dzelteno e talonu. Saskaņā ar veikto apkopojumu tikai 2,5 % iedzīvotāji, lietojot dzelteno e talonu saskārās ar neatbilstībām, no tiem lielākā daļa pirmajā dienā. Iedzīvotāji, kuri veic braucienu reģistrāciju ar personalizēto e talonu, nav saskārušies ar neatbilstībām.

Saskaņā ar pārdošanas datiem iedzīvotāji dod priekšroku braucienu biļetēm, turklāt populārākās ir 20 braucienu biļetes, kurām piemērota 10 % atlaide vienam braucienam. Otra populārākā ir 5 braucienu biļete.

"Rīgas satiksme" informē, ka tie iedzīvotāji, kuri vēlas lietot nepersonalizēto e talonu, aicināti to iegādāties un papildināt "Rīgas satiksmes" biļešu pārdošanas vietās. Savukārt tuvāko dienu laikā personalizētos e talonus saņems 30 000 iedzīvotāji, kuri uzreiz pēc tam aicināti doties uz "Narvesen", "Plus Punkts" tirdzniecības vietām un ielādēt savā e talonā izvēlēto biļešu veidu.

"Rīgas satiksme" atgādina – lai kļūtu par e talona – nepersonalizētā zilā e talona lietotāju, šobrīd var doties uz kādu no "Rīgas satiksmes" biļešu pārdošanas vietām sabiedriskā transporta galapunktos vai klientu centriem. Lai kļūtu par nepersonalizētā e talona lietotāju, jāiemaksā 2 latu garantijas maksājums, kuru iespējams atgūt, atdodot e talonu. Nepersonalizētā e talonā var glabāt mēneša vai braucienu biļetes, tai skaitā vienam braucienam.

E talons – zilais e talons nepieciešams tiem iedzīvotājiem, kuri izmanto mēneša braukšanas biļetes. Nepersonalizētais e talons ir alternatīva personalizētajam. Nepersonalizēto e talonu iepretī personalizētajam var nodot lietošanā citai personai. Tā derīguma termiņš – pieci gadi – norādīts uz kartes.

Ja biļete paredzēta mēnesim, tā derīga no datuma, kad veikta pirmā brauciena reģistrācija līdz attiecīgajam nākamā mēneša datumam, to neskaitot. Ja kalendāra mēnesī attiecīgā datuma nav, – līdz iepriekšējam datumam, to ieskaitot.

Ja biļete paredzēta tikai mēneša darba dienām, tā derīga no datuma, kad veikta pirmā brauciena reģistrācija, skaitot no pirmdienas līdz piektdienai. Ieskaitītas tiek arī darba dienas, kas oficiāli atzītas kā darba dienas. Attiecīgi netiek skaitītas dienas, kas atzītas par brīvdienām un iekrīt no pirmdienas līdz piektdienai.

Ja e talonā tiek apmaksāta un ielādēta biļete, kas paredzēta vienam maršrutam, pirmā brauciena reģistrācija jāveic tā maršruta transporta līdzeklī, kuru pamatā plānots lietot.

Ja nepersonalizētajā zilajā e talonā ir ielādētas vairākas biļetes, elektroniskais kartes lasītājs reģistrē braucienu ar to biļetes veidu, kurš pasažierim, cenas ziņā ir izdevīgāks. Savukārt, ja viena brauciena vidējās izmaksas ir vienādas, elektroniskais kartes lasītājs autorizē to biļetes veidu, kurš iegādāts ātrāk.

Šobrīd ir noslēgusies personalizēto e talonu – zilo e talonu izsūtīšana iedzīvotājiem, kuriem piešķirta pašvaldības braukšanas maksas atlaide 100 % apmērā. Aprīļa sākumā personalizētais e talons izsūtīts iedzīvotājiem, nestrādājošiem pensionāriem līdz 75 gadu vecumam, daudzbērnu ģimenēm, ČAS seku likvidatoriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem. Savukārt, no 15. aprīļa personalizētos e talonus saņems 5. – 12. klašu skolēni, studenti un profesionālo iestāžu audzēkņi.

80001919
Citi saziņas veidi