Atpakaļ uz sarakstu Printēt 25. Apr. 2019

Konkurences padome manipulē ar faktiem un informāciju “Rīgas satiksmes” lietā

LETA 24.04.2019. publicētajā ziņā Konkurences padomes vadītāja S. Ābrama publiski sniegusi informāciju, ka aprīlī piemērotais sods RP SIA “Rīgas satiksme” "nanoūdens" lietā kopš 2017. gada ir jau piektais konstatētais pārkāpums uzņēmuma darbībā. Minētā informācija neatbilst faktiskajiem apstākļiem.  Faktiski Konkurences padomes vadība ir pasludinājusi RP SIA “Rīgas satiksme” par vainīgu pārkāpumos, lai arī nevienā no S. Ābramas norādītājiem gadījumiem nav spēkā stājušos tiesas nolēmumu vai arī vispār nav tikusi ierosinātas lieta Konkurences likuma izpratnē.

No publiski pieejamās informācijas Konkurences padomes mājas lapā redzams, ka ir pieņemti tikai trīs lēmumi, kas saistīti ar RP SIA “Rīgas satiksme” un nevienā gadījumā lieta nav beigusies ar soda piemērošanu uzņēmumam.

2017. gada lietā Nr. 19 "Rīgas satiksme", SIA "Pilsētas līnijas" un SIA "JCDecaux Latvija" puses pašas vienojās atkāpties no iepriekš noslēgto līgumu noteikumu grozīšanu, lai novērstu iespējamu konkurences pārkāpumu. Lieta izbeigta.

2107. gada lietā Nr. E02-5 Konkurences padome vainoja RP SIA “Rīgas satiksme” un PS “Rīgas mikroautobusu satiksme” aizliegtā vienošanās situācijā, kur viens no uzņēmumiem ir otra uzņēmuma apakšuzņēmējs. Jāatgādina, ka maksu par sabiedriskā transporta pārvadājumiem (biļetes cenu) savā administratīvajā teritorijā apstiprina vietējā pašvaldība, nevis pārvadātāji. Konkurences padomes lēmums nav stājies spēkā, Administratīvas apgabaltiesas nolēmums bija labvēlīgs RP SIA “Rīgas satiksme”.

RP SIA “Rīgas satiksme” jau ir norādījusi, ka t. s. “nanoūdens” lietā nav nekad nav bijusi iesaistīta neviena no uzņēmuma amatpersonām. No Konkurences padomes amatpersonu publiskajiem izteikumiem var secināt, ka RP SIA “Rīgas satiksme” sodu tiek mēģināts piemērot par Konkurences padomes izpratni, kas ir laba pārvaldība, nevis Konkurences likuma pārkāpumiem. Lēmums nav stājies spēkā un tiks apstrīdēts. Interesanti, ka uzsākot lietu 2017. gadā, sods nav piemērots uzņēmumiem, kas bija tieši iesaistīti aizliegtā vienošanās, bet tika nogaidīts, lai šie uzņēmumi paspētu pašlikvidēties.

Gadījumā ar  transporta līdzekļu riteņu bloķēšanas iekārtu izmantošanu RP SIA “Rīgas satiksme” atrodas būtiski atšķirīgā situācijā, jo to izmantošana tiek noteikta ar ārēju normatīvu aktu un uzņēmums ir publisko autostāvvietu operators, kurš nodrošina pilsētas noteiktas transporta politikas realizāciju. Lieta par Konkurences likumā minētajiem pārkāpumiem nav ierosināta. Vismaz šajā situācijā Konkurences padome apzinās, kā tās uzsākšanai nav likumā norādītā pamata.

Arī gadījumā ar "Rīdzinieka kartes" atlaidēm, tā ir daļa no transporta politikas realizācijas. Pastāv arī tehniska rakstura ierobežojumi, kas šobrīd liedz piedāvāt atlaides citu pakalpojumu sniedzēju piedāvāto platformu lietotājiem. Tomēr nepastāv Konkurences likumā noteiktie apstākļi, kā arī RP SIA “Rīgas satiksme” sadarbībā ar SIA “Rīgas karte” strādā, lai līdz šā gada beigām nodrošinātu brīvu pieeju visiem interesentiem autostāvvietu un sabiedriskā transporta biļešu iegādes pakalpojuma nodrošināšanai.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes”piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter” un „facebook”.

80001919
Citi saziņas veidi