Atpakaļ uz sarakstu Printēt 30. Nov. 2022

“Rīgas satiksmei” elektroautobusus un to rezerves daļas piegādās “Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.”

Kā jau iepriekš ziņots “Rīgas satiksme” konkursā par elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi par uzvarētāju atzīts “Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.”. Patlaban ar “Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.” parakstīts līgums, kas paredz 35 elektroautobusu un rezerves daļu piegādi par kopējo plānoto summu 19,2  miljoni eiro bez PVN. Savukārt vēl papildu 17 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir  9,3  miljoni EUR bez PVN, un par šo elektroautobusu iegādi vēl tiks lemts.

Iegādājoties elektroautobusus, tiks būtiski mazināta transporta radītā negatīvā ietekme uz vidi Rīgas pilsētā, kā arī uzlabota pārvietošanās kvalitāte un komforts, kas veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, priekšroku dodot sabiedriskajam transportam, veicinot sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu. Paredzams, ka jaunie elektroautobusi nomainīs novecojušos aptuveni 20 gadus nokalpojušos autobusus.

“Rīgas satiksmes” konkursā par elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi finanšu un tehniskos piedāvājums iesniedza 2 piegādātāji –  “Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.” un “Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.S.”. Veicot abu pretendentu tehnisko un finanšu piedāvājumu izvērtējumu, par uzvarētāju atzīts Polijas ražotājs.

Pirmo 35 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir  19,2 miljoni EUR bez PVN un elektroautobusi tiks iegādāti projekta “Elektroautobusu iegāde Rīgas valstspilsētai” (4.5.1.2/22/I/002) ietvaros, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu . Savukārt papildu 17 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir  9,3 miljoni EUR bez PVN, un šo elektroautobusu iegādi plānots veikt, piesaistot Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) līdzfinansējumu, taču par šo 17 elektroautobusu iegādi vēl tiks lemts.

,,.jpg

20361862
Citi saziņas veidi