Atpakaļ uz sarakstu Printēt 31. Aug. 2010

"Rīgas satiksme" līdz 1.novembrim pagarina statusa saņemšanas termiņu braukšanai sabiedriskajā transportā nestrādājošiem pensionāriem

"Rīgas satiksme" līdz 1.novembrim pagarina statusa saņemšanas termiņu braukšanai sabiedriskajā transportā nestrādājošiem galvaspilsētas pensionāriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem. No šā gada 1.septembra līdz 1.novembrim attiecīgās pasažieru grupas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, uzrādot attiecīgi pensionāra, invalīda vai Černobiļas AES avārijas seku likvidētāja apliecību.

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens: "Minētais lēmums pieņemts, lai lieki nesatrauktu galvaspilsētā dzīvojošos nestrādājošos pensionārus, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdus un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājus, un dotu viņiem laiku nepieciešamās formalitātes nokārtot divu mēnešu laikā. Turklāt jārēķinās, ka septembrī 

"Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centri strādās pastiprinātā režīmā, apkalpojot Rīgas skolēnus un studentus, kuriem ir jāpiešķir vai jāpagarina iepriekš piešķirtie statusi."

Divu nedēļu laikā "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centru, kā arī bezmaksas informatīvā tālruņa speciālisti ik dienas atbild uz simtiem jautājumu par iespējām braukt sabiedriskajā transportā no 1.septembra bez maksas, tādēļ atgādinām, ka:

Tie, kuriem jau ir personalizētais e talons

Lai sabiedrisko transportu varētu izmantot bez maksas, nestrādājošiem pensionāriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem līdz 1.novembrim jādodas uz kādu no "Rīgas satiksmes" biļešu tirdzniecības vietām*, kas atrodas lielākajā daļā sabiedriskā transporta galapunktos, līdzi ņemot personalizēto e talonu. Zemāk norādītajās vietās no 1.septembra varēs ielādēt bezmaksas biļeti, kas ļaus sabiedrisko transportu turpmāk izmantot bez maksas.

Tie, kuriem vēl nav personalizētais e talons

Tiem, Rīgā dzīvesvietu deklarējušiem nestrādājošiem pensionāriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem, kuri vēl nav saņēmuši personalizēto e talonu, no 1.septembra jādodas uz kādu no Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centriem (Prāgas iela 1, Brīvības iela 191, Brīvības gatve 384b, Kurzemes prospekts 137 un Vienības gatve 76b), kur, uzrādot pasi un attiecīgā statusa apliecinošu dokumentu (pensionāriem – pensionāra apliecība, pase, izziņa par dzīvesvietu, nodokļu grāmatiņa vai VSAA izziņa par to, ka par pensionāru netiek veiktas sociālās iemaksas; 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem - pase; invalīda apliecība, izziņa par dzīvesvietu; ČAES likvidatoriem – pase, AES likvidatora apliecība, dzīvesvietas deklarācija), tiks izgatavots personalizētais e talons.

Iepriekš minētās darbības nestrādājošiem pensionāriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem jāveic līdz 1.novembrim. Laika posmā no 1.septembra līdz 1.novembrim izmantot sabiedrisko transportu bez maksas iepriekš minētie pasažieri varēs, uzrādot pensionāru, 3. grupas redzes un dzirdes invalīda vai Černobiļas AES avārijas seku likvidētāja apliecību.

Naudu par neizmantotajām biļetēm nestrādājošie pensionāri, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdi un Černobiļas AES avārijas seku likvidētāji varēs saņemt atpakaļ viena gada laikā (līdz 2011.gada 1.septembrim) "Rīgas satiksme" Klientu apkalpošanas centros, uzrādot personalizēto e talonu un personu apliecinošu dokumentu – pasi. Tā kā līdz 15.septembrim statusa atjaunošana ir jāveic arī vispārizglītojošo skolu skolēniem un skolotājiem un pie Klientu apkalpošanas centriem var veidoties rindas, "Rīgas satiksme" lūdz nestrādājošos pensionārus, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdus un Černobiļas AES avārijas seku likvidētājus doties pēc neizmantotās naudas pēc 15.septembra.

Plašāku informāciju par e talonu un pieteikšanos tā saņemšanai var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80001919.

* "Rīgas satiksmes" biļešu tirdzniecības vietas:

Katru dienu no 7.00-20.00

Brīvības gatve 409a

Dammes iela 35

Kuldīgas iela 58

Baltā iela 2a

Bauskas iela 149a

Meža prospekts 1a

Maskavas iela 270

Rūsiņa iela 1

Parādes iela 36a

Kurzemes prospekts 137

J.Endzelīna 11

J.Čakstes gatve 70

Murjāņu iela 58

Atlantijas iela 29

Pulkveža Brieža iela 47

Spīķeru iela 1

Brīvības gatve 384b

Pērnavas iela 55a

Stirnu iela 65a

Višķu iela 12a

Katlakalna iela 10

Biķernieku iela 52

Lidoņu iela 6

Sedas iela 3a

Dzelzavas iela 105

Vienības gatve 117a

Darbdienās no 7.00-19.00, brīvdienās no 8.00-18.00

Brīvības un Vairoga ielu krustojums

Aspazijas bulvāris (pie Nacionālās Operas)

Raiņa un Brīvības bulvāra krustojums

Gogoļa ielā pie Spīķeru ielas

Darbdienās no 9.00-19.00, sestdienās no 10.00-16.00

Prāgas iela 1

Brīvības iela 191

 

20361862
Citi saziņas veidi