Atpakaļ uz sarakstu Printēt 15. Apr. 2010

"Rīgas satiksme" prezentē pirmo zemās grīdas tramvaju

Ceturtdien, 15.aprīlī masu mediju žurnālisti tika iepazīstināti ar jauno zemās grīdas tramvaju, kas pirmos pasažierus 6.tramvaja maršrutā varētu sākt uzņemt jau šīs vasaras sākumā. Kopumā Rīgai tiks piegādāti 20 zemās grīdas tramvaji, kurus izgatavojusi Čehijas rūpnīca "Škoda".

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: "Šis ir pirmais jaunais tramvajs pilsētas sabiedriskā transporta parkā kopš 1991.gada. Lai arī šis ir visai dārgs tramvajs, tomēr, neapšaubāmi, tas ir jaunās paaudzes transports, kurā ir izmantotas jaunās tehnoloģijas, un tas ir ļoti ērts pasažieriem. Ceru, ka tas kalpos ilgi un pasažieri būs ar to ļoti apmierināti. Šis ir pirmais solis uz pilsētas tramvaju parka atjaunošanu, mums ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi un jāņem tie vērā, pieņemot turpmākos lēmumus."

Saskaņā ar līgumu, kas 2008.gadā noslēgts starp RP SIA  "Rīgas satiksme" un izsludinātā konkursa uzvarētāju "Škoda Transportation", līdz 2011.gada janvāra beigām Rīga saņems 20 zemās grīdas tramvajus. Līguma kopējā summa par tramvaju iegādi bez papildu aprīkojuma ir 52 miljoni eiro.

"Škoda Transportation" valdes priekšsēdētājs Tomašs Krseks: "Tramvajs, kuru esam piegādājuši, ir pirmais zemās grīdas tramvajs, kas izgatavots speciāli Rīgai lietošanai uz tā saucamās plato sliežu platformas. Tas bija ļoti interesants izaicinājums izgatavot Rīgas sabiedriskā transporta kustībai piemērotu tramvaju, jo mums bija jāņem vērā virkne pasūtītāja uzstādītu nosacījumu. Pirmie drošības testi apliecinājuši, ka tramvaja kvalitāte atbilst visaugstākajām prasībām un pirmos pasažierus tas varēs apkalpot jau šīs vasaras sākumā. Pārējie 19 tramvaji Rīgai tiks piegādāti atbilstoši noslēgtajam līgumam."

Tramvajs ir videi draudzīgs transporta līdzeklis un viens no ātrākajiem sabiedriskā transporta līdzekļu veidiem. Kopējās tramvaja plūsmas vidējais ātrums Rīgā ir 16,49 km/h. Kopējais sliežu ceļu garums Rīgā ir 99,53 km, kopējais pieturvietu skaits - 244.

RP SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens: ""Rīgas satiksme" patlaban ir 252 tramvaju vagoni, kas ik dienu pārvadā vairākus tūkstošus pasažieru 9 tramvaju maršrutos. Jaunais zemās grīdas tramvajs kursēs 6.tramvaja maršrutā Radio loks – Jugla, un tā ietilpība ir 300 pasažieri. Jaunajam zemās grīdas tramvajam ir trīs savstarpēji savienotas sekcijas, invalīdu paceļamā platforma, kā arī speciālas gaisa vēdināšanas un kondicionēšanas iekārtas. Jaunais zemās grīdas tramvajs ir 31,64 metrus garš, un tas pilnībā aizvieto iepriekš izmantotās divu vagonu sakabes. Novēlu visiem Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem patīkamu braucienus!"

20361862
Citi saziņas veidi