Atpakaļ uz sarakstu Printēt 18. Mar. 2019

“Rīgas satiksmes” valdes informācija par kapitālsabiedrībai būtiskiem notikumiem (11. – 17. marts)

RP SIA “Rīgas satiksme” valde 11. martā tikās ar Rīgas domes vadību, lai pārrunātu steidzamākos darbus un darbības virzienus. Valde sniedza informāciju par budžeta optimizēšanas iespējām un maršruta tīkla pārveides iecerēm.

12. martā Rīgas domes vadība (N. Ušakovs, O. Burovs), piedaloties RP SIA “Rīgas satiksme” valdei, kā arī Rīgas domes atbildīgo nozaru departamentu vadībai (I. Tiknuse, A. Rimicāne u. c.), tikās ar kreditoru pārstāvjiem. Lai arī īpašniece – Rīgas pilsētas pašvaldība, ir nodrošinājusi kapitālsabiedrības finansiālo stabilitāti un tikšanās noritēja kopumā pozitīvā gaisotnē, kreditoru pārstāvji izteica neapmierinātību saistībā ar korporatīvās pārvaldības principu neievērošanu, risku politikas menedžmentu un korupcijas riskiem, kā arī lēmumiem, kas saistīti ar kapitālsabiedrības valdes un padomes izveides procesiem. Kreditoriem tika piedāvāts deleģēt pārstāvjus kapitālsabiedrības jaunās valdes un padomes izvēles procesa novērošanai. RP SIA “Rīgas satiksme” valde atvainojas par steigu, kādā tika organizēta tikšanās, un turpmāk centīsies nodrošināt lēmumu pieņemšanai nepieciešamās informācijas apriti ikdienas ritmā. Kapitālsabiedrība saņem papildu kompensācijas maksājumu EUR 8 351 166 no Rīgas pilsētas pašvaldības par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.

RP SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļi Dr. iur. E. Saulītis un J. Meirāns 13. martā tikās ar PS “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS), lai pārrunātu risinājumus mikroautobusu tīkla un pasažieru plūsmas vadības uzlabošanai. Sarunas atrodas sākuma stadijā, līdz ar to informāciju par konkrētiem risinājumiem pagaidām nav iespējams sniegt. No SIA “Rīgas karte” tiek saņemta informācija par A. Brandava atkāpšanos no valdes locekļa amata minētajā komercsabiedrībā un arī lūgums pārcelt “Rīgas kartes” dalībnieku sapulci uz šā gada 9. aprīli.

RP SIA “Rīgas satiksme” valdes sēdē 14. martā tiek izskatīts un apstiprināts auditorkompānijas “Ernst&Young Baltic” atzinumā ietverto ieteikumu ieviešanas grafiks, kura pirmo posmu paredzēts pabeigt līdz šā gada 1. maijam. Tiek pieņemti lēmumi par ieteikumu ieviešanai nepieciešamo pakalpojumu iepirkumiem, kā arī juridiskajiem pakalpojumiem, kas nepieciešami saistībā ar auditu SIA “Rīgas karte”, citu līgumu izvērtēšanu un kapitālsabiedrības iepriekšējās valdes atbildību.

Par kapitālsabiedrības attīstības projektiem atbildīgais valdes loceklis A. Krūze kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju N. Ušakovu tiekas ar Satiksmes ministru T. Linkaiti, lai pārrunātu situāciju ar RP SIA “Rīgas satiksme”, Skanstes tramvaja līnijas projektu un Rail Baltic būvniecību. Rīgas pilsētas pašvaldība apliecina, ka norādīto projektu realizācija ir būtiska pilsētas attīstībai un ir gatava sadarboties ar Satiksmes ministriju.

Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja N. Ušakova uzaicinājuma 15. martā notika tikšanās ar RP SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļiem, lai pārrunātu aktuālos jautājums, kas saistīti ar pasākumiem budžeta optimizēšanai un sadarbību ar RMS.

Rīgas domes Satiksmes departamentā 15. martā notika projekta vadības grupas sanāksme par publiskās apspriešanas procesa organizāciju būvniecības ieceres „Jaunas tramvaju infrastruktūras izbūve un esošas tramvaju līnijas pārbūve, 1., 2. un 3. kārta”. Ņemot vērā šīs ieceres nozīmīgumu kapitālsabiedrības attīstībai, no kā ir atkarīga Kohēzijas fonda lielā projekta “Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība” sekmīga realizācija, tajā piedalījās RP SIA  "Rīgas satiksme" valdes loceklis A. Krūze. Skanstes tramvaja līnijas izbūve Rīgas pilsētas attīstības plānā ir ietverta jau kopš 2005.gada, kad tika apstiprināts Rīgas teritorijas plānojums 2006. – 2018. gadam. Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas prezentācija notiks 26. martā Rīgas domes zālē un sagaidāms, ka par šo pasākums būs liela sabiedrības interese.

18. martā RP SIA “Rīgas satiksme” valdei ir paredzēta tikšanās ar “Škoda Transportation” viceprezidentu Zdeneka Majera kungu, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar uzņēmumu turpmāko sadarbību.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes”piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter” un „facebook”.

20361862
Citi saziņas veidi