Atpakaļ uz sarakstu Printēt 25. Mar. 2019

“Rīgas satiksmes” valdes informācija par uzņēmumam būtiskajiem notikumiem (18. – 24. marts)

“Rīgas satiksmes” valdei 18. martā notika iepriekš plānotā tikšanās ar “Škoda Transportation” viceprezidentu Zdeneka Majera kungu. Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālās sadarbības problēmjautājumi un to iespējamie risinājumi turpmākās sadarbības organizācijai. Puses vienojās turpināt konsultācijas aprīļa otrajā pusē, ievērojot ekspertu komisijas viedokļus, kuras kārtējā sēde ir paredzēta 25. martā.

20. martā “Rīgas satiksmes” telpās Vestienas ielā 35 notika kapitālsabiedrības struktūrvienību vadītāju prezentācijas valdei un kolēģiem par 2018. gada rezultatīvajiem darbības rādītājiem. Valde pateicas kolēģiem par ļoti interesantajām un informatīvajām prezentācijām, kā arī atvainojas, ka dienas plānojuma izmaiņu dēļ nevarēja piedalīties sanāksmē pilnā sastāvā.

“Rīgas satiksmes” darbā 20. marta diena iezīmējās arī ar citiem kapitālsabiedrībai nozīmīgiem notikumiem.  “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Dr.iur. E. Saulītis kopā ar valdes locekli J. Meirānu, pakalpojumu attīstības un pārdošanas direktora p.i. V. Zaķi un Maršruta tīkla daļas vadītāju R. Auziņu piedalās Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas sēdē, lai pārvadājumu līgumā noteiktajā kārtībā noslēgtu kapitālsabiedrības sabiedriskā transporta pārvadājumu pašizmaksas saskaņošanas procedūru pirms kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas 2019. gada budžetā Rīgas domes Finanšu komitejā. Ņemot vērā daudzos jautājumus un specifiskas finanšu informācijas pieprasījumu, komisijas sēdē tika izsludināts pārtraukums līdz pl.16:00. Pēc pārtraukuma komisijas darbā iesaistījās“Rīgas satiksmes” valdes loceklis J. Švanders, kapitālsabiedrības Finanšu direktora p. i. L. Hodaseviča un Ekonomikas daļas vadītāja G. Janitena, kuri nodrošināja pašizmaksas saskaņošanas procedūras pabeigšanu. Paldies par izpratni komisijas locekļiem un tās priekšsēdētājam V. Faļkova kungam.

Šajā pašā dienā “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Dr.iur. E. Saulītis kopā ar valdes locekli J. Meirānu piedalījās Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas darbā, kur sniedza pārskatu par turpmākās sadarbības plāniem ar PS “Rīgas mikroautobusu satiksme”. Pagaidām šajā jautājumā nekādi lēmumi nav pieņemti un turpinās sarunas ar PS “Rīgas mikroautobusu satiksme” par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem pārvadājumu tīkla un pasažieru plūsmas optimizācijai Rīgas sabiedriskā transporta lietotāju interesēs.

Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja uzaicinājuma 20. martā notika arī iepriekš plānotā RP SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļu iknedēļas tikšanās ar N. Ušakova kungu, kurā tika pārrunāti pilsētai un kapitālsabiedrībai aktuālie jautājumi.

21. martā notika “Rīgas satiksmes” valdes sēde, kurā tika apspriesti jautājumi par turpmāko uzņēmuma attīstību, savukārt pēcāk notika “Rīgas satiksmes” valdes locekļa J. Švandera, Finanšu direktora p. i. L. Hodasevičas un Ekonomikas daļas vadītājas G. Janitenas tikšanās ar Rīgas domes deputātiem J. Klotiņu un Ģ. Lapiņu par pašizmaksas aprēķināšanu pasažieru pārvadāšanas sabiedriskajā transportā un kopēja finanšu stāvokli uzņēmumā.

22. martā “Rīgas satiksmes” par finanšu vadību atbildīgais valdes loceklis J. Švanders, Finanšu direktora p. i. L. Hodaseviča un Ekonomikas daļas vadītāja G. Janitena piedalījās Rīgas domes Finanšu komitejā, kur Rīgas pilsētas pašvaldības 2019. gada budžeta apstiprināšanas procedūras gaitā sniedza atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar kapitālsabiedrības kompensācijas pieprasījumu par sabiedriskā transporta pārvadājumiem.Lai sniegtu atbildes uz jautājumiem, kuru saturs pārsniedz budžeta pieprasījuma izskatīšanai nepieciešamo jautājumu loku, komitejas sēdē piedalījās un atbildes sniedza arī “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Dr.iur. E. Saulītis.

Visu nedēļu “Rīgas satiksmes” valdes locekļa A. Krūzes vadībā notika intensīva komunikācija ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, Rīgas domes Satiksmes departamentu, Rīgas domes Īpašuma departamentu un Rīgas pilsētas būvvaldi par Skanstes tramvaja būvniecības ieceres publiskas apspriešanas prezentāciju, kas notiks 26.03.2019. plkst. 17:00 Rīgas domes ēkas sēžu zālē, Rātslaukumā 1, Rīgā. Plašāka informācija par apspriešanu un tās materiāliem: https://ej.uz/1yka. Aicinām piedalīties visus interesentus.

Kopumā nedēļa bija notikumiem pilna, un tā noritēja kapitālsabiedrības ikdienas darba stabilizācijas zīmē, lai arī netrūka tādu nepatīkamu notikumu, pie kuriem noteikti pieskaitāms Konkurences padomes paziņojums par pārkāpuma lietas ierosināšanu saistībā ar karteļa lietu t. s. “Nanoūdens lietā”, kur kriminālprocesa ietvaros “Rīgas satiksme” ir atzīta par cietušo, kā arī iesniegusi savus aprēķinus par kapitālsabiedrībai, iespējams, radītajiem zaudējumiem. Pie nepatīkamiem notikumiem pieskaitāms arī Autotransporta direkcijas paziņojums par iespējamu kompensācijas par invalīdu pārvaldījumiem apturēšanu RP SIA “Rīgas satiksme”.

Jāatzīmē, ka “Rīgas satiksmei” nav līgumattiecību ar Autotransporta direkciju par norādīto pārvadājumu nodrošināšanu Rīgas pilsētā un šis jautājums ir Rīgas domes Satiksmes departamenta pārziņā. Katrā ziņā “Rīgas satiksme” vienmēr ir aktīvi sadarbojusies ar Autotransporta direkciju šī jautājuma risināšanā. Vienlaikus jānorāda, ka “Rīgas satiksmes” rīcībā esošie dati par pasažieru pārvadājumu plūsmu pilsētā kopumā norāda, ka nav pamata uzskatīt, ka ir noticis tiesībpārkāpums. Tomēr Autotransporta direkcijas vēršanās tiesībsargājošajās institūcijās, lūdzot veikt pārbaudi, ir uzskatāma par pilnībā pamatotu, jo “Rīgas satiksme” un “Rīgas mikroautobusu satiksme” ir tikai pasažieru pārvadātāji, kuriem nav publiskās varas vai izziņas izdarīšanas iestāžu pilnvaras. Esam gatvi sniegt šīm iestādēm visu mūsu rīcībā esošo informāciju šajā jautājumā.

Nākamā nedēļa kapitālsabiedrībai sāksies, tiekoties ar tās ilggadējo revidentu – auditorkompāniju “Pricewaterhaus Coopers” SIA un autobusu piegādātāja “Solaris” pārstāvjiem no SIA “Solaris Bus & Coach Latvija”. Tomēr būtiskākā diena būs 28. martā, kad notiks Rīgas domes sēde, kurā plānots apstiprināt Rīgas pilsētas pašvaldības 2019. gada budžetu.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes”piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter” un „facebook”.

20361862
Citi saziņas veidi