Atpakaļ uz sarakstu Printēt 12. Feb. 2009

Elektroniskie norēķini tiks ieviesti pakāpeniski

Elektronisko norēķinu sistēmas lietošana Rīgas sabiedriskajā transportā 1. martā tiks uzsākta ar vienreizējo biļešu pārdošanu, kas turpmāk tiks drukātas no transporta līdzekļa vadītāju pultīm tieši sabiedriskā transporta līdzeklī. Martā vēl būs derīgas līdzšinējās papīra mēneša biļetes un iepriekšpārdošanā būs arī vienreizējās braukšanas biļetes par 40 santīmiem.

Elektronisko norēķinu ieviešana sabiedriskajā transportā turpināsies pakāpeniski, dažādām iedzīvotāju grupām uzsākot lietot e talonus – dzeltenos e talonus un zilos e talonus. Kamēr pa pastu nav saņemts e talons vai tirdzniecības vietās nav izvietoti paziņojumi par iespēju iegādāties vai papildināt e talonu, iedzīvotāji tiek lūgti norēķināties kā līdz šim.

E talonu izsūtīšanu plānots sākt marta vidū un turpināt ar nedēļas vai divu intervālu. Pēc personalizēto e talonu saņemšanas attiecīgās iedzīvotāju kategorijas pasažieriem tiek plānots 2 nedēļu periods e talona papildināšanai un jautājumu uzdošanai.

Kopā ar personalizēto e talonu iedzīvotājiem tiks nosūtīta informācija par e talona lietošanu – biļetes iegādi un nepieciešamību reģistrēt braucienu sabiedriskā transporta līdzeklī. Ja gadījumā būs problēmas ar e talona saņemšanu pa pastu – par to varēs ziņot "Rīgas satiksmei" un e talonu saņemt personīgi vai atkārtotā pasta sūtījumā. Informāciju par izsūtīšanu "Rīgas satiksme" izvietos pieturvietās, mājas lapā un ar mediju starpniecību.

Pirmie brauciena reģistrāciju veikt tiks aicināti tie iedzīvotāji, kuri izmanto pašvaldības piešķirto 100% atlaidi sabiedriskajā transportā (1. – 4. klašu skolēni, pensionāri, kas vecāki par 75 gadiem; politiski represētas personas; dižģimeņu vecāki). Viņi e talonu – zilo e talonu saņems marta beigās un 1. aprīlī varēs uzsākt braucienu reģistrāciju.

Iedzīvotāji, kuri e talonam nav pieteikušies, un ikdienā izmanto pamatā vienreizējās biļetes, marta beigās mazumtirdzniecībā varēs iegādāties dzeltenos e talonus 5, 10 un 20 braucieniem, kā arī laika biļetes, kas paredzētas 24 stundām, 3 un 5 dienām. Jāatgādina, ka 10 un 20 braucieni būs nopērkami attiecīgi ar 5 un 10 % atlaidi.

Plānots, ka tie iedzīvotāji, kuri nav pieteikušies personalizētajam e-talonam, no 10. aprīļa varēs sākt iegādāties mēneša braukšanas biļetes kopā ar nepersonalizēto e talonu, iemaksājot depozīta maksājumu 2 latu apmērā. Depozītu varēs saņemt atpakaļ atdodot karti "Rīgas satiksmes" klientu centros.

Savukārt tie, kuri vēl vēlēsies pieteikties personalizētajam e talonam, to varēs izdarīt kā līdz šim – aizpildot anketu Brīvības ielā 191, un saņemt e talonu pa pastu 2 nedēļu laikā.

20361862
Citi saziņas veidi