Atpakaļ uz sarakstu Printēt 28. Jan. 2009

Jaunas biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā

E talons dos iespēju izmantot jaunas biļetes un braukt ar atlaidi, maksājot par 10 vai 20 braucieniem

Līdz ar elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanu, Rīgas sabiedriskajā transportā tiks ieviestas jaunas biļetes, kas būs nopērkamas mazumtirdzniecībā, kā arī biļešu automātos. Jaunās biļetes būs paredzētas noteiktam braucienu skaitam vai noteiktam laika periodam. Cenas aprēķinātas atbilstoši nominālajam tarifam Rīgas sabiedriskajā transportā – 0,40 Ls. Jaunās biļetes papildinās jau esošo braukšanas biļešu klāstu.

Jaunās biļetes visērtāk būs iegādāties e talonā – dzeltenajā e talonā: elektroniskā kartona kartē bez norādes par piederību konkrētam cilvēkam. Iegādājoties jaunās biļetes, iedzīvotājs vai pilsētas viesis maksās biļetes cenu un saņems dzelteno  e talonu, kas būs derīgs 3 mēnešus – tas nozīmē, ka izvēlētie braucieni vai vēlamais laiks, piemēram, secīgas 24 stundas, 3 vai 5 dienas būs jāizlieto 3 mēnešu laikā no dzeltenā e talona iegādes brīža.

Jaunās biļetes noteiktam braucienu skaitam būs pieejamas 5, 10 un 20 braucieniem. Turklāt pērkot 10 braucienus, tiks piemērota 5 % atlaide un maksa par vienu braucienu būs 38 santīmi, attiecīgi biļete maksās Ls 3,80. Savukārt pērkot 20 braucienus tiks piemērota 10 % atlaide un par vienu braucienu būs jāmaksā 36 santīmi. Biļetes cena 20 braucieniem būs Ls 7,20. Vienu braucienu varēs apmaksāt iegādājoties papīra biļeti pie transporta līdzekļa vadītāja, kā arī zilais e talons – personalizēta vai nepersonalizēta e talona lietotāji.

Jaunās laika biļetes sākotnējā posmā būs nopērkamas tikai dzeltenajos e talonos. Dzeltenais e talons 24 stundām pēc kārtas, kas derīgs jebkurā transporta veidā vai maršrutā maksās Ls 1,50. Lai neierobežoti izmantotu visus sabiedriskā transporta veidus trīs dienu garumā, pasažierim būs jāiegādājas dzeltenais e talons par Ls 4,60. Savukārt dzeltenajam e talonam piecām dienām būs vairākas izvēles iespējas – to varēs iegādāties tikai vienam maršrutam (Ls 3,40), vienam transporta veidam (Ls 4,80), diviem transporta veidiem (Ls 5,60) vai arī visiem transporta veidiem (Ls 7,60).

Par dzeltenajā e talonā apmaksātās beigu termiņu tās lietotājs varēs pārliecināties ik reizi reģistrējot to transporta līdzeklī. Brauciena reģistrācija notiek pietuvinot dzelteno e talonu pie viena no kartes lasītājiem transporta līdzeklī – autobusā, trolejbusā vai tramvajā. Kartes lasītāji transporta līdzeklī būs pretī katrām transporta līdzekļa durvīm.

Dzeltenos e talonus varēs iegādāties vairāk nekā 300 vietās Rīgas pilsētā – biļešu automātos un biļešu pārdošanas vietās, kā arī "Rīgas satiksmes" klientu centros.

Kā iepriekš skaidrots, otrs e talona veids līdztekus dzeltenajam e talonam ir personalizēts un nepersonalizēts zilais e talons – elektroniska plastikāta karte, kas nepieciešama iedzīvotājiem, kuri izmanto mēneša abonementus un īpaši piemērota tiem, kuri sabiedrisko transportu lieto regulāri. Par personalizētā e talona lietotāju var kļūt iepriekš piesakoties, savukārt nepersonalizēto e talonu iedzīvotājs saņems iegādājoties savu pirmo biļeti un iemaksājot depozīta maksājumu. Minēto maksājumu varēs saņemt atpakaļ, atdodot nepersonalizēto zilo e talonu kādā no "Rīgas satiksmes" klientu centriem.

20361862
Citi saziņas veidi