Atpakaļ uz sarakstu Printēt 24. Feb. 2009

Martā un aprīlī būs derīgas papīra mēneša biļetes

Sākot ar šā gada 1. martu Rīgas sabiedriskajā transportā pakāpeniski tiek ieviesta elektronisko norēķinu sistēma. Pārejas periodā, martā un aprīlī, vienlaikus būs derīgas līdzšinējās papīra mēneša biļetes un iepriekšpārdošanā līdz 31. martam būs arī vienreizējās braukšanas biļetes tramvajam un trolejbusam.

Sākot no marta vidus, iedzīvotāji, kuri iepriekš pieteikušies, pa pastu sāks saņemt personalizētos e talonus. Tie tiks izsūtīti pakāpeniski dažādām pasažieru kategorijām. Pēc to saņemšanas, iedzīvotāji varēs doties uz tirdzniecības vietām, kā līdz šim un, apmaksājot mēneša braukšanas biļetes cenu, biļeti ielādēt e talonā. Kamēr e talons pa pastu nav saņemts, iedzīvotāji tiek lūgti iegādāties papīra mēneša braukšanas biļetes, kas būs pieejamas vēl marta un aprīļa mēnesim.

Braukšanai tramvajā un trolejbusā, vienreizējās braukšanas biļetes par 40 santīmiem iepriekšpārdošanā varēs iegādāties līdz šā gada 31. martam. Jau aptuveni 20 martā plānots, ka tiks uzsākta kartona dzelteno e talonu pārdošana, kas būs nopērkamas 5, 10 un 20 braucieniem.

Atgādinām, ka vienu braucienu ar nominālvērtību Ls 0.40 varēs iegādāties iepriekšpārdošanā, kļūstot par nepersonalizēta vai personalizēta e talona – plastikāta zilā e talona lietotāju. Nepersonalizētie e-taloni tirdzniecībā būs pieejami pēc 20. marta.

Esošās vienreizējās biļetes no 1. maija vairs nebūs derīgas braukšanai sabiedriskajā transportā.

Autobusos līdz šā gada 31. martam pasažieri tāpat, kā līdz šim, braukšanas biļetes varēs iegādāties pie konduktora, savukārt no 1. aprīļa kā maksāšanas līdzeklis autobusos darbosies dzeltenie e taloni.

Elektronisko norēķinu ieviešana sabiedriskajā transportā notiks pakāpeniski, dažādām iedzīvotāju grupām, uzsākot lietot e talonus – dzeltenos e talonus un zilos e talonus. Pirmie e talonus pa pastu saņems un brauciena reģistrāciju veikt tiks aicināti tie iedzīvotāji, kuri izmanto pašvaldības piešķirto 100% atlaidi sabiedriskajā transportā – pensionāri, kas vecāki par 75 gadiem, politiski represētas personas, dižģimeņu vecāki. Arī 1. – 4. klases skolēni, kuriem e taloni tiks izsniegti ar mācību iestāžu palīdzību. Augstāk norādītās pasažieru kategorijas brauciena reģistrāciju sāks veikt no 1. aprīļa.

Aprīļa sākumā e talons tiks izsūtīts nestrādājošiem pensionāriem līdz 75 gadu vecumam, daudzbērnu ģimenēm, ČAS seku likvidatoriem, 3. grupas redzes un dzirdes invalīdiem, kuri sākot no 25. aprīļa varēs uzsākt braucienu reģistrāciju.

Savukārt no 15. aprīļa personalizētos e talonus saņems 5. – 12. klašu skolēni, studenti un profesionālo iestāžu audzēkņi, lietot tie būs jāuzsāk no 1. maija.

Iedzīvotāji, kuri vēl vēlas pieteikties personalizētajam e talonam, to var izdarīt– nododot jau aizpildītu anketu, kas izdrukāta no "Rīgas satiksmes" mājas lapas, vai aizpildot anketu Brīvības ielā 191, un saņemt e-talonu pa pastu 2 nedēļu laikā.

20361862
Citi saziņas veidi