Atpakaļ uz sarakstu Printēt 9. Feb. 2010

"Rīgas satiksme" pilnveido biļešu klāstu: viena brauciena viedbiļete; papildu atlaides un iespēja braukt visos maršrutos par viena cenu.

Lai padarītu pievilcīgāku biļešu piedāvājumu, kā arī apkopojot pirmos secinājumus par biļešu lietošanu, pasažieru vēlmēm un vajadzībām elektronisko norēķinu sistēmas ietvaros, "Rīgas satiksme" plāno veikt izmaiņas biļešu klāstā. Izmaiņas šodien atbalstījusi Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija. Izmaiņas tiks veiktas pēc nepieciešamo grozījumu veikšanas saistošajos noteikumos.

Plānots, ka tirdzniecības vietās varēs iegādāties viedbiļeti vienam braucienam, savukārt 5 braucienu biļetei tiks piemērota atlaide, bet 10 un 20 braucienu biļetei atlaides apjoms tiks palielināts.

Skolēni un studenti varēs iegādāties braucienu biļetes ar 50 % atlaidi no nominālvērtības.

Savukārt mēneša abonementiem, kas līdz šim bija domāti vienam maršrutam, tiks mainīti lietošanas nosacījumi – ierobežojums vienā maršrutā tiks aizstāts ar braucienu skaita ierobežojumu. Ar šiem abonementiem kā līdz šim varēs braukt maršrutu sakritības robežās, bet katrs brauciens būs jāreģistrē. Turpmāk attiecībā uz visiem mēneša abonementiem spēkā būs vieni lietošanas noteikumi un jāreģistrē būs katrs brauciens.

Abonementi, kas bija domāti vienam maršrutam, par līdzšinējo cenu dos iespēju braukt izvēlētajā transporta veidā jebkurā maršrutā, bet noteiktu braucienu skaitu – 85 braucienus visās mēneša dienās, 65 braucienus darba dienās.

Biļeti iespējams lietot jebkura maršruta transporta līdzeklī vienu mēnesi no tās pirmās reģistrācijas brīža. Brauciena reģistrācija jāveic katru reizi iekāpjot transporta līdzeklī. Biļetes cena paliek nemainīga – visām mēneša dienām Ls 19,50, bet darba dienām Ls 14,20, tādējādi viena brauciena cena ir tikai vidēji Ls 0,23.

5 braucienu biļete ar atlaidi turpmāk maksās Ls 2,40. Papildus atlaides tiks noteiktas 10 un 20 braucienu biļetēm, un to cenas attiecīgi būs Ls 4,60 un Ls 8,80.

Skolēniem un studentiem būs iespēja iegādāties braucienu biļetes ar 50% atlaidi no tās nominālvērtības – tas nozīmē, ka skolēni un studenti par 5 braucienu biļeti maksās tikai Ls 1,25, 10 braucienu biļeti – Ls 2,50, bet 20 braucienu biļeti - Ls 5.

Veicot iepriekš izklāstītās izmaiņas faktiski tiek palielinātas atlaides dažādām braucienu biļetēm un likvidētas pasažieru neērtības lietojot biļeti vienam maršrutam, kā arī nodrošināta likumdošanas prasību izpilde par pasažieru uzskaiti.

"Rīgas satiksme" atgādina, ka vēl līdz 28. februārim var izmantot sabiedriskā transporta braukšanas biļetes, kuras iegādātas līdz 31.12.2009. Tāpat, līdz 28. februārim biļetes iespējams nodot atpakaļ Klientu apkalpošanas centros un saņemt naudu pilnā apmērā ja biļete nav lietota. Savukārt, ja biļetes tiks nododas pēc 1. marta 90 %, ja biļete nav lietota vai, ja biļete jau lietota, 75 % apmērā no atlikušās vērtības.

20361862
Citi saziņas veidi