Atpakaļ uz sarakstu Printēt 9. Dec. 2009

"Rīgas satiksme": sākot gadu ar ievērojamu deficītu, tarifs varētu būt 50 santīmu.

"Rīgas satiksme", pilnībā izprotot pašvaldības budžeta iespējas, pārstrādājusi 2010. gada budžeta projektu tā, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojuma pieejamību Rīgas iedzīvotājiem. Saistībā ar to, šodien pieņemts lēmums virzīt prasījumu par 50 santīmu tarifa noteikšanu, bet saglabājot visas atlaižu kategorijas un palielinot kopējo atlaižu apjomu skolēniem, studentiem, pensionāriem un citiem rīdziniekiem. Tā, piemēram, pensionāriem arī turpmāk maksa par braucienu – 20 santīmi.

Ievērojot pašvaldības prioritātes, "Rīgas satiksme" arī jaunajā aprēķinā piedāvās nepaaugstināt to biļešu cenas, kam jau piemērotas pašvaldības atlaides. Saskaņā ar braucienu reģistrāciju datiem – vidēji 60 līdz 70 % no veiktajām reģistrācijām katru dienu tiek veiktas tieši ar atlaižu biļetēm.

Plānots, ka, pārskatot maksu par braucienu, ieņēmumus nedaudz varētu palielināt un, uzņemoties zināmu risku, uzņēmums nākošo gadu varētu sākt ar 6,6 miljonu budžeta deficītu.

Kā iepriekš ziņots, nākamajā gada budžeta veidošanu ievērojami apgrūtinājis tas, ka nākamajā gadā nav paredzēts līdz šim plānotais finansējums no valsts pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai Rīgas pilsētā. Ja tiktu saglabāts finansējums kaut vai 2009. gada līmenī, tie būtu 6,7 miljoni latu.

Pie kopējiem sabiedriskā transporta izdevumiem - 97,1 miljons latu - nav iespējams ar izdevumu optimizācijas palīdzību atrast vairāk kā 12 miljonus latu. Papildus jau šajā gadā veiktajai optimizācijai, rasta iespēja vēl par 5 miljoniem samazināt izdevumus 2010. gadā, izsmeļot visas iespējas.

Izdevumi plānoti tā, lai segtu, pirmkārt, pakalpojuma izmaksas, otrkārt, kredītsaistības un obligātos maksājumus. Pārējie izdevumi plānoti taupības režīmā. Vienīgā pozīcija, kurā izdevumi nedaudz pieauguši salīdzinājumā ar 2009. gadu, ir kredītu maksājumi sasniedzot 18 miljonus latu. Ražošanas izmaksas samazinātas proporcionāli darba apjomam. Ievērojami samazināti izdevumi darba samaksai – gan samazinot darbinieku skaitu par vairāk nekā 1000 darbiniekiem, gan mazinot algas par vairāk nekā 20 %.

2009. gadā palielinājušies zaudējumi saistībā ar PVN likmes paaugstināšanu no 5 uz 10 %. Neskatoties uz to, ka likumdošana pieļauj paaugstināt cenu PVN likmes paaugstināšanas gadījumā, uzņēmums zaudējumus 2,2 miljonu latu apmērā kompensējis uz sava rēķina. 2009. gadā pieņemti vairāki lēmumi, palielinot atlaižu apjomu, kuru izpildi uzņēmums veicis uz izdevumu optimizācijas rēķina.

20361862
Citi saziņas veidi