Atpakaļ uz sarakstu Printēt 20. Sep. 2010

Rīgas zemās grīdas tramvajs piedalās starptautiskā izstādē Berlīnē

Šonedēļ no 21. līdz 24.septembrim Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiek pasaulē lielākā jaunāko sliežu transportlīdzekļu un tehnoloģiju izstāde Inno Trans 2010, kurā pirms ierašanās Rīgā izstādīts arī Latvijas galvaspilsētai būvētais jaunais zemās grīdas tramvajs. Jauno tramvaju uz izstādi nosūtījis tās izgatavotājs – "Škoda Transportation".

„Rīgai izgatavotais zemās grīdas tramvajs pārstāv jaunās paaudzes transportlīdzekli, kura koncepcija, dizains un tehniskie parametri atbilst liela mēroga 21.gadsimta pilsētas pasažieru prasībām,” saka "Škoda Transportation" ģenerāldirektors Tomašs Krseks.

Jaunā zemās grīdas tramvaja būvniecībā izmantota virkne nestandarta tehnisku risinājumu, kuri ne tikai palielina pasažieru komfortu un drošību, bet arī līdzekļu un laika ekonomiju tramvaja apkopšanai. "Škoda Transportation" jaunā tramvaja izgatavošanā izmantoti tikai sertificēti materiāli, kas atbilst mūsdienu ekoloģijas prasībām.

Kopš 1996.gada, kad notika pirmā "Inno Trans" izstāde, līdz pat mūsdienām minētais jaunāko sliežu transportlīdzekļu un tehnoloģiju parādes pasākums ir svarīgākais nozares notikums pasaulē. 2008.gadā izstādi kopumā apmeklēja vairāk kā 100 000 viesu, tajā tika izstādīti turpat vai 2000 eksponāti no 41 pasaules valsts, kopumā aizņemot visus izstādes paviljonus un sliežu ceļus, kuru kopgarums ir 3,5 kilometri.

"Inno Trans" 2010 dalībnieku vidū ir pārstāvētas tādas pasaulē pazīstamas kompānijas, kā "Deutsche Bahn", "ÖBB" (Austrija), "SBB" (Šveice) un "SNCF" (Francija), kā arī "Infrabel "(Beļģija), "PKP" (Polija) un "Š Š–Š” (Krievija). Jaunais Rīgai būvētais zemās grīdas tramvajs būs izstādīts "Škoda Transportation" stendā.

Atgādinām, ka kompānija "Škoda Transportation" līdz 2011.gada janvāra beigām Rīgai kopumā piegādās 20 jaunus zemās grīdas tramvajus, no kuriem astoņus Latvijas galvaspilsēta saņems jau līdz oktobra beigām. Patlaban tramvaju piegāde notiek saskaņā ar grafiku.

20361862
Citi saziņas veidi