Atpakaļ uz sarakstu Printēt 9. Mar. 2009

Vecrīgā turpinās autostāvvietu iekārtošana.

Lai turpinātu iesākto satiksmes organizācijas maiņu Vecrīgā, vēl 8 ielu posmos tiks iekārtotas un no 10. marta darbosies maksas autostāvvietas, tādējādi šajā Rīgas daļā šādas stāvvietas būs pavisam 14 ielu posmos.

Jaunās stāvvietas iekārtotas Jēkaba ielā posmā no M. Trokšņu ielas līdz M. Pils ielai (ielas kreisajā pusē), Meistaru ielā posmā no Amatu ielas līdz Zirgu ielai (ielas kreisajā pusē) un posmā no Zirgu ielas līdz M. Smilšu ielai (ielas labajā pusē), Kalēju ielā posmā no Alksnāja ielas līdz Vecpilsētas ielai (ielas labajā pusē), Vecpilsētas ielā posmā no Kalēju ielas līdz 13. janvāra ielai (ielas labajā pusē), Vaļņu ielā posmā no Audēju ielas līdz 13. janvāra ielai (ielas kreisajā pusē), Minsterejas ielā posmā no Kungu ielas līdz 11. novembra krastmalas (ielas labajā pusē), Kungu ielā posmā no Mārstaļu ielas līdz Kalēju ielai (ielas kreisajā pusē) un posmā no Kalēju ielas līdz 13. janvāra ielai (ielas kreisajā pusē visā ielas garumā un no ielas vidus arī ielas labajā pusē), Bīskapa gātē posmā no Miesnieku ielas līdz M. Muzeja ielai (ielas labajā pusē) un posmā no Palasta ielas līdz Gūtenberga ielai (ielas labajā pusē).

Jau ziņots, ka pagājušonedēļ darbu uzsāka stāvvietas sešos Vecrīgas ielu posmos - Grēcinieku ielā, Kungu, Smilšu, Zirgu, Vaļņu un Jēkaba ielās. Apmaksas iespējas minētajos ielu posmos būs maksājot ar īsziņu, vai iedzīvotājiem – iegādājoties iedzīvotāja karti.

Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu izmantošanas tarifs Vecrīgas teritorijā – Ls 5 par pirmo stundu un Ls 8 – par katru nākamo lietošanas stundu, darbalaiks – katru dienu no plkst. 6.00 līdz plkst. 24.00. Vecrīgas iedzīvotāji, ja viņu dzīvesvietas adrese sakrīt ar transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā minēto adresi, var vērsties RP SIA "Rīgas satiksme" ar iesniegumu iedzīvotāja kartes saņemšanai. Iedzīvotāja karte automobiļa novietošanai Vecrīgā maksās Ls 60 mēnesī.

Maksas autostāvvietu lietošanas kārtība (saistošo noteikumu 5.1.2. punkts) paredz, ka klients pēc transportlīdzekļa novietošanas maksas autostāvvietā var izvēlēties kādu no šajos saistošajos noteikumos noteiktajiem maksas autostāvvietas lietošanas apmaksas veidiem. Savukārt saistošo noteikumu 5.1.4. punktā noteikts, ka, izmantojot SMS apmaksas pakalpojumu kā norēķinu par maksas autostāvvietas lietošanu, maksas autostāvvietas lietotājam ir pienākums pēc transportlīdzekļa novietošanas maksas autostāvvietā nosūtīt īsziņu par stāvvietas lietošanas apmaksas uzsākšanu, norādot transportlīdzekļa numuru un tarifu zonu, kā arī, izbraucot no maksas autostāvvietas, nosūtīt īsziņu par stāvvietas lietošanas apmaksas izbeigšanu, norādot transportlīdzekļa numuru. Ja norēķins tiek veikts, izmantojot SMS apmaksas pakalpojumu, maksas autostāvvietas lietotāja transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar speciālu SMS apmaksas sistēmas lietotāja atpazīšanas zīmi - uzlīmi, kas uzlīmējama redzamā vietā uz transportlīdzekļa priekšējā stikla.

20361862
Citi saziņas veidi