Atpakaļ uz sarakstu Printēt 20. Aug. 2008

Vienotajai elektroniskajai biļetei jeb e talonam jāpiesakās no 1.oktobra.

Elektronisko norēķinu ieviešanā Rīgas sabiedriskajā transportā ir sācies noslēdzošais posms, - tiek ražotas nepieciešamās iekārtas, sākta pirmo transporta līdzekļu aprīkošana ar nepieciešamo infrastruktūru un rasts optimāls risinājums personalizēto karšu izsniegšanai. Jau no 1.oktobra obligāti personalizētam e talonam jāpiesakās tiem Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem, kas izmanto Rīgas domes piešķirtās atlaides.

Vienotā elektroniskā biļete jeb e talons Rīgas sabiedriskajā transportā sāks darboties 2009. gada 1.martā, informēja RP SIA  "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens. Priekšā vēl ir daudzi lēmumi un izaicinājumi, jo šis ir pirmais šāda veida projekts Latvijā, teica L.Bemhens, vienlaikus uzsverot, ka e talons kā paraugs un kvalitātes mērs būs ērtākais risinājums norēķiniem par sabiedriskā transporta lietošanu. E talons ietaupīs laiku biļešu iegādei, novērsīs papīra biļešu pieejamības problēmas mazumtirdzniecībā, norēķiniem par braucienu sabiedriskajā transportā nebūs nepieciešama skaidra nauda. Turklāt svarīgi atzīmēt, ka līdz ar e talona ieviešanu Rīgā netiek mainīta tarifu sistēma – saglabājas braukšanas karšu sistēma un viens tarifs, mainās tikai maksāšanas līdzekļi, teica L.Bemhens.

Lai nodrošinātu laicīgu sistēmas ieviešanu, jau patlaban Francijā tiek ražotas elektriskās norēķinu sistēmas iekārtas, kas pirmkārt tiks uzstādītas kā Rīgas sabiedriskajā transportā, stāstīja RP SIA "Rīgas karte" valdes loceklis Aleksandrs Brandavs. Tāpat sākta pirmo transporta līdzekļu aprīkošana ar infrastruktūru, kas būs nepieciešama elektronisko norēķinu sistēmas uzstādīšanai. Taču pasažieriem šobrīd pats būtiskākais ir fakts, ka pieteikšanās e talonam tiek uzsākta jau šā gada 1.oktobrī, uzsvēra A.Brandavs.

Pieteikties e talonam no 1.oktobra varēs ikviens sabiedriskā transporta lietotājs, taču obligāta pieteikšanās ir tiem pasažieriem, kas braukšanai sabiedriskajā transportā saņem Rīgas domes atlaides, informēja RP SIA "Rīgas satiksme" elektroniskās biļešu sistēmas ieviešanas koordinācijas grupas vadītājs Edgars Kreits. Viņš skaidroja, ka, lai arī turpmāk izmantotu atlaides, pasažieriem būs jāaizpilda speciālas anketas, ko uzņēmums "Rīgas satiksme" izsūtīs pa pastu laika posmā no 1.līdz 5.oktobrim. Saņemot anketu, pasažierim būs jāpārbauda anketā iekļautā informācija un ar parakstu jāapstiprina, ka tā ir pareiza, anketai jāpievieno pēdējā gada laikā uzņemta fotogrāfija (3 X 4 cm) ar gaišu fonu un, izmantojot aploksni apmaksātai atbildei, tā līdz 31.oktobrim bez maksas jānosūta "Rīgas satiksme".

Savukārt tie, kas braukšanai sabiedriskajā transportā nesaņem atlaides, taču vēlēsies jau laicīgi kļūt par e talona īpašniekiem un izmantot tā piedāvātās priekšrocības, piemēram, piesaistīt to savam bankas kontam un to vienkārši papildināt, anketas varēs lejupielādēt internetā vai saņemt "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centros.

Lai atvieglotu pieteikšanos e talonam, no 1.oktobra plānots atvērt uzņēmuma "Rīgas satiksme" klientu apkalpošanas centrus, kuros būs iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju par e talonu, saņemt un aizpildīt anketas, nofotografēties un bez maksas iegūt anketai nepieciešamo fotogrāfiju.

Ikvienam, kas savlaicīgi būs apliecinājis savu vēlmi kļūt par e talona lietotājiem, kartes pa pastu nosūtīs neilgi pirms elektroniskās norēķinu sistēmas darbības sākuma, lai jau no pirmās sistēmas darbības dienas tās varētu izmantot norēķinos.

20361862
Citi saziņas veidi