Atpakaļ uz sarakstu Printēt 1. Jun. 2010

Zemās grīdas tramvajs uzņem pirmos pasažierus

Otrdien, 1.jūnijā, uzņemot pasažierus pieturā Stacijas laukums, savā pirmajā reisā 6. maršrutā devās jaunais zemās grīdas tramvajs. Tā kā 1.jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, pirms tam 5.tramvaja depo notika pasākums Rīgas bērnu namu bērniem.

Pasākums sākās ar bērnu ekskursiju pa 5.tramvaju depo. Pēc tās mākslinieka Jāņa Anmaņa vadībā bērni redzēto attēloja zīmējumos, kurus šā gada rudenī plānots izvietot uz dzeltenajiem e-taloniem. Labākie zīmējumi jūnija sākumā tiks ievietoti "Rīgas satiksmes" mājas lapā, tāpēc jebkurš lapas apmeklētājs varēs nobalsot par sev tīkamāko un tādējādi noteikt e-talona dizainu. 

No 5.tramvaju depo bērni ar jauno tramvaju devās uz Radio loku, kur pieturā Stacijas laukums tika uzņemti pirmie pasažieri un jaunais zemās grīdas tramvajs devās pirmajā reisā 6. maršrutā.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja p.i. Vadims Baraņņiks: "Šis ir nozīmīgs solis tramvaju parka atjaunošanā, jo īpaši tāpēc, ka tramvajs ir videi draudzīgākais pārvietošanās līdzeklis. Tā kā jaunais tramvajs ir aprīkots ar paceļamo platformu, tas atvieglos pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar ratiņiem. Ceru, ka Rīgas iedzīvotāji un viesi novērtēs jaunā zemās grīdas tramvaja sniegtās priekšrocības."

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens: "6. tramvaja maršruts zemās grīdas tramvajam tika izvēlēts, jo tas ir noslogotākais tramvaja maršruts Rīgā, pa kuru katru dienu pārvietojas vairāk kā 30 000 pasažieru. Darba dienā 6.tramvaja maršrutā vienlaicīgi kursē 13 tramvaja sastāvi, kurus pakāpeniski sāks nomainīt jaunie zemās grīdas tramvaji."

Pirmais Čehijas rūpnīcā "Škoda" ražotais zemās grīdas tramvajs Rīgā tika saņemts marta beigās un līdz jūnija sākumam veica izmēģinājuma braucienus. Tramvaja ietilpība ir 300 pasažieri, tas ir 31,64 metrus garš un pilnībā aizvieto iepriekš izmantotās divu vagonu sakabes. Tramvajs ir veidots no trīs savstarpēji savienotām sekcijām, pa kurām pasažieri var pārvietoties visā tā garumā. Tas ir aprīkots ar invalīdu paceļamo platformu, kā arī tam ir iebūvētas speciālas gaisa vēdināšanas un kondicionēšanas iekārtas. Nākamie trīs zemās grīdas tramvaji tiks piegādāti septembra beigās, bet līdz 2011.gada janvāra beigām tiks saņemti visi 20 tramvaji.

 

20361862
Citi saziņas veidi