Atpakaļ uz sarakstu Printēt 14. Jan. 2021

Būtiski samazinoties pasažieru skaitam, tiks veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta sarakstos

Valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis vīrusa COVID-19 izplatības mazināšanai, kā arī noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas par attālinātu darba un mācību procesa organizēšanu radījuši būtisku pasažieru skaita samazinājumu Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā. Ņemot vērā iepriekš minēto, “Rīgas satiksme” ar Rīgas domes izpilddirektora lēmumu no 16. janvāra veiks pagaidu izmaiņas sabiedriskā transporta – tramvaju, trolejbusu, autobusu un ekspresbusu kustībā un sarakstos, izlīdzinot sabiedriskā transporta plūsmu atbilstoši pasažieru plūsmām. Tāpat kā līdz šim uzņēmums primāri maršrutā norīkos garos transporta līdzekļus, kā arī nepārtraukti sekos līdzi pasažieru plūsmai sabiedriskajā transportā un nepieciešamības gadījumā norīkos papildus transporta līdzekļus. Visi jaunākie “Rīgas satiksmes” transporta līdzekļi ir aprīkoti ar automātiskām pasažieru skaitīšanas sistēmām, tādējādi brīdī, kad transporta līdzekļa salons sasniedz 50% piepildījumu, dispečeri saņem signālu, kas dos iespēju operatīvi reaģēt un norīkot papildus transporta līdzekli. Lēmumu par sabiedriskā transporta reisu salāgošanu ar pasažieru plūsmām, kā arī iespējamiem risinājumiem “Rīgas satiksme” ir pārrunājusi arī ar Slimību profilakses un kontroles centru, kā arī turpmāk konsultēsies dažādu jautājumu risināšanā.

“Rīgas satiksme” septembrī būtiski palielināja sabiedriskā transporta reisu skaitu, nodrošinot sabiedriskā transporta izlaidumu gandrīz tādā pašā līmenī, kā 2020. gada sākumā vēl pirms COVID-19 situācijas. Taču patlaban pasažieru plūsmas decembrī, salīdzinot ar septembri, ir samazinājušās par vairāk nekā 40%. Savukārt, salīdzinot datus ar 2019. gada decembri, kritums ir pat par 49% (skatīt attēlu).

ST pārvadātie pasažieri 2019 un 2020 gadā.png

Analizējot datus par pasažieru skaita izmaiņām darba dienās pa stundām, redzams ievērojams pasažieru skaita kritums, salīdzinot ar vidējo pasažieru skaitu septembrī (skatīt attēlu).

Statistika.png

“Rīgas satiksme” aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas pasažieru kategorijas, kuras pārvietojas sabiedriskajā transportā ar 100% atlaidi, izmantot sabiedrisko transportu dienas laikā, kad pasažieru plūsmas ir nelielas.

Izmaiņas autobusiem, trolejbusiem un tramvajiem

No 16. janvāra brīvdienās un no 18. janvāra darba dienās noteiktas izmaiņas vairākos kustības sarakstos. 

Autobusi

 

 

Tramvaji

 

 

Trolejbusi

 

 


Tāpat tiek noteikts, ka sekojoši maršruti, kamēr saglabājas zema pasažieru plūsma, būs slēgti: 

  • 4z un 35., 38., 59. autobusa maršruts, 3. un 9. tramvaja maršruts;
  • 57. autobusa maršruts, 1., 11., 12. un 13. trolejbusa maršruts brīvdienās.

Pasažieriem, kuri iegādājušies mēneša biļetes slēgtajos maršrutos, atļauts tās izmantot paralēli braucošos “Rīgas satiksmes” maršrutos – autobusos, trolejbusos un tramvajos, braucienu nereģistrējot.

Gadījumā, ja pasažieri novēro situāciju, kad sabiedriskajā transportā ir lielas pasažieru plūsmas, aicinām ziņot “Rīgas satiksmei” zvanot pa tālruni: 20361862, rakstīt e-pastu: info@rigassatiksme.lv vai ziņot uzņēmuma sociālo tīklu profilos, norādot maršrutu un laiku, lai uzņēmums nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi noreaģēt - norīkot lielākas ietilpības transportu vai papildus transporta līdzekli.

Pagaidu sabiedriskā transporta kustības saraksti tiks izvietoti pieturvietās un būs atšķirīgi no pastāvīgajiem kustības sarakstiem, jo tiks drukāti uz dzeltena papīra. “Rīgas satiksmes” darbinieki ir uzsākuši sarakstu nomaiņu pieturvietās, taču ņemot vērā lielo apjomu jauno pagaidu kustības sarakstu izvietošana var aizņemt pāris dienas, tāpēc aicinām pasažierus skatīties informāciju par transporta pienākšanas atiešanas laikiem uzņēmuma mājas lapā. 

Izmaiņas ekspresbusiem

No 16. janvāra brīvdienās tiks slēgts  300. ekspresbusa maršruts, savukārt no 18. janvāra tiks slēgts 304., 322., 324., 337., 338., 341., 344. ekspresbusa maršruts.

20361862
Citi saziņas veidi