Atpakaļ uz sarakstu Printēt 26. Sep. 2022

FKTK izveidotajā Vērtspapīru smilškastē savas iespējas iziet kapitāla tirgū novērtējusi Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme"

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) izveidotajā atbalsta mehānismā potenciālajiem emitentiem jeb Vērtspapīru smilškastē savas iespējas iziet kapitāla tirgū novērtējusi Rīgas pašvaldības (RP) SIA "Rīgas satiksme". Vērtspapīru smilškastē RP SIA "Rīgas satiksme" saņēma ekspertu novērtējumu kā labi organizēts uzņēmums. Tāpat tika saņemti ieteikumi par turpmāk veicamajiem soļiem, lai veiksmīgi izietu Latvijas kapitāla tirgū.

Izvērtējumu sagatavoja Vērtspapīru smilškastes darba grupa – Latvijas kapitāla tirgus vadošie eksperti: FKTK, AS "Nasdaq Riga", zvērinātu advokātu birojs "Ellex Kļaviņš", AS "LHV Pank", AS "Signet Bank", IPAS "INVL Asset Management", zvērinātu advokātu birojs "Eversheds Shuterland Bitāns", zvērinātu advokātu birojs "Cobalt", AS "Luminor Bank", zvērinātu advokātu birojs "Sorainen" un AS "Redgate Capital". Izvērtējumā ietverti ieteikumi, kas attiecas uz RP SIA "Rīgas satiksme" organizatorisko un akcionāru struktūru, finansēm, korporatīvo pārvaldību, reputāciju, konstatētajiem riskiem un ilgtstpējas aspektiem.

Darba grupas priekšsēdētājs, FKTK padomes loceklis Ģirts Rūda: "Esmu gandarīts, ka FKTK izveidoto atbalsta mehānismu izmanto pirmie uzņēmumi. Īpašs prieks par Rīgas pašvaldības uzņēmumu SIA "Rīgas satiksme", kas uzdrīkstējās būt pirmie un nebaidās par to vēstīt publiski. Ceru, ka sniegtais neatkarīgu ekspertu vērtējums un ieteikumi ļaus objektīvāk, ātrāk un resursefektīvāk paveikt to, kas nepieciešams, lai uzņēmums sekmīgi startētu Latvijas kapitāla tirgū. Tomēr jau šajā brīdī uzņēmums ir sasniedzis būtisku progresu korporatīvās pārvaldības jomā un gatavība kapitāla tirgum ir vērtējama kā laba. Aicinu arī citus uzņēmumus izmantot unikālo iespēju, ko nodrošina Latvijas finanšu un kapitāla tirgus uzraugs, un izvērtēt savas iespējas Vērtspapīru smilškastē."

Ainārs Ozols,  RP SIA "Rīgas satiksme" padomes priekšsēdētājs: ““Rīgas satiksme" Latvijas mērogam ir ļoti liels uzņēmums, kuram jābūt iespējai darboties līdzās citiem atbilstoša mēroga uzņēmumiem, piesaistot finansējumu kapitāla tirgū. Dalība Vērtspapīru smilškastē un saņemtais ekspertu novērtējums bija vērtīga iespēja un ļauj mums secināt, ka “Rīgas satiksme” ir soļa attālumā no biržā kotēta uzņēmuma standarta sasniegšanas. Sniegtie ieteikumi parāda iespējas, kā turpināt pilnveidot uzņēmuma korporatīvās pārvaldības modeli.”

RP SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa: ""Rīgas satiksme" jau vairākus gadus ar pilnu atdevi veic uzņēmuma korporatīvās pārvaldības sistēmas reformu. Pieteikšanās FKTK Vērtspapīru smilškastē bija reizē gan izaicinoša, gan vērtīga, jo palīdzēja uzņēmumam saprast, vai esam sasnieguši biržā kotēta uzņēmuma standartu un kas vēl būtu darāms uzņēmuma pārvaldības uzlabošanai. Esam pateicīgi FKTK un ekspertu komandai par ieguldīto darbu izvērtējuma veikšanā un gandarīti par sasniegtajiem rezultātiem. Piekrītam, ka uzlabojumi vēl veicami finanšu risku pārvaldības, atklātības un caurskatāmības jomā."

FKTK kopā ar partneriem ir izveidojusi atbalsta mehānismu potenciālajiem emitentiem jeb Vērtspapīru smilškasti, lai veicinātu uzņēmumu dalību Latvijas kapitāla tirgū un potenciālajam kapitāla tirgus dalībniekam sniegtu indikatīvu izvērtējumu par iespējām piedalīties Latvijas kapitāla tirgū.

Vērtspapīru smilškaste ietver nefinanšu konsultācijas, kuru rezultātā potenciālais emitents saņem izvērtējumu un ieteikumus, kas jāuzlabo, lai izietu Latvijas kapitāla tirgū. Vērtspapīru smilškasti var izmantot gan privāti uzņēmumi, gan arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības. Vērtspapīru smilškastei var  pieteikties gan tādi uzņēmumi, kas iecerējuši izlaist akcijas, gan tādi, kas vēlas piesaistīt finansējumu, izlaižot obligācijas.

Informāciju sagatavoja FKTK Komunikācijas daļa.

20361862
Citi saziņas veidi