Atpakaļ uz sarakstu Printēt 31. Aug. 2023

Mācību gada sākumā aicina pārvietoties ar sabiedrisko transportu

Lai Rīgā mācību gada sākumā mazinātu satiksmes intensitāti, autovadītāji maksimāli izvairītos no satiksmes apgrūtinājumiem un ikviens savlaicīgi nokļūtu galapunktā, iedzīvotāji aicināti atturēties no privāto automašīnu lietošanas, pēc iespējas biežāk izmantojot sabiedrisko transportu - autobusus, trolejbusus un tramvajus, kā arī vilcienu. Īpaši rīdzinieki tiek aicināti izmantot pašvaldības sabiedrisko transportu Zinību dienā, 1. septembrī, kad ikvienam tas būs pieejams bez maksas.

Mācību gada sākumā tradicionāli Rīgas ielās pieaug automašīnu skaits, jo ir noslēdzies vasaras atvaļinājumu laiks, pilsētā atgriežas studenti un skolēni. Paralēli pilsētā turpinās apjomīgi būvdarbi, kuru laikā ir noteikti dažādi satiksmes ierobežojumi. Satiksmes plūsmu ietekmē arī dažādi no pašvaldības darba neatkarīgi notikumi, kā pazemes komunikāciju bojājumi, ceļu satiksmes negadījumi, transportlīdzekļu tehniskās problēmas, automašīnu novietošana neatļautā vietā, aizšķērsojot ielas un bloķējot satiksmi, nelabvēlīgi laikapstākļi u.c. notikumi.

Zinību dienā lielākajā daļā no skolām svinīgais pasākums sāksies rīta pusē un paredzams, ka šajā laikā Rīgas ielās būs vērojams liels automašīnu pieplūdums un satiksmes apgrūtinājumi būs gan skolu tuvumā, gan pie ziedu veikaliem un tirdziņiem. Iedzīvotāji aicināti izmantot sabiedrisko transportu, lai skolēni un studenti savlaicīgi nokļūtu izglītības iestādēs, savukārt pieaugušie uz darbu. Svarīgi, ka e-taloni vai koda biļetes Rīgas autobusos, trolejbusos un tramvajos 1. septembrī nav jāreģistrē.

Pateicoties sabiedriskā transporta joslām un infrastruktūrai, sabiedriskais transports ir kļuvis par ātrāko un ērtāko veidu, kā pārvietoties Rīgā, vienlaikus atslogojot pilsētas ielas un ietaupot laiku, kas tiek pavadīts ceļā. Turklāt, pārvietoties ar sabiedrisko transportu, pērkot mēnešbiļeti, ir ekonomiski izdevīgāk, nekā katru dienu braukt ar privāto automašīnu. Vienas mēnešbiļetes cena neierobežotam braucienu skaitam ir 30 eiro un dažādām pasažieru kategorijām ir piešķirtas atlaides, piemēram, seniori, skolēni un cilvēki ar invaliditāti Rīgas sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas. Papildu informācija par iedzīvotāju grupām, kurām pieejami dažādi braukšanas maksas atvieglojumi, pieejama SIA “Rīgas satiksme” mājas lapā.

Vienlaikus vecāki, kuru bērni jau ir patstāvīgi, aicināti tos apmācīt un iedrošināt doties uz skolu ar sabiedrisko transportu, jo Rīgas pašvaldības sabiedriskais transports visiem pirmskolas vecuma bērniem un skolēniem līdz 12. klasei ir bez maksas. SIA “Rīgas satiksme” mājas lapā ir pieejama detalizēta pieturvietu karte, kur vecāki var sameklēt tuvāko sabiedriskā transporta pieturu mājvietai un izglītības iestādei, kā arī sagatavot bērnam transporta kustības sarakstu. Savukārt, rūpējoties par bērnu drošību, pie visām izglītības iestādēm ir noteikts ātruma ierobežojums 30 km/ h, daudzviet uzstādīti ātrumvaļņi, un pie skolām, sporta kompleksiem un interešu izglītības iestādēm dežurē Rīgas pašvaldības policisti.

Lai izvairītos no satiksmes apgrūtinājumiem, rīdzinieki tāpat ir aicināti pārvietoties ar mikromobilitātes rīkiem, piemēram, velosipēdiem, elektriskajiem skrejriteņiem; izvairīties no ceļu būvdarbu zonām, kuras var apskatīt Rīgas domes Satiksmes departamenta mājas lapā rdsd.lv; doties ceļā ārpus intensīvās satiksmes stundām; apbraukt pilsētas centru, izmantojot apvedceļus, kā arī brauciena laikā izmantot bezmaksas navigācijas un satiksmes informācijas aplikācijas, piemēram, Waze, lai, plānojot savu maršrutu, izvairītos no tām vietām, kur jau ir palēnināta satiksme, noteikti satiksmes ierobežojumi vai uz ceļa ir noticis satiksmes negadījums.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Smirnova, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

20361862
Citi saziņas veidi