Atpakaļ uz sarakstu Printēt 9. Mar. 2023

Maršrutos, kuros iekāpšana tiek organizēta pa priekšējām durvīm, braucienu reģistrācija darba dienās pieaugusi par 24%

“Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta 19 maršrutos, kuros iekāpšana no 1. februāra tiek organizēta pa priekšējām durvīm, brauciena reģistrāciju skaits darba dienās palielinājies par 24 %, savukārt brīvdienās - par 33%. Salīdzinoši vislielākais brauciena reģistrāciju pieaugums ir laika posmā no pirmā reisa līdz plkst. 7 rītā, kā arī vakaros pēc plkst. 21.

Februāra pirmajās dienās, kad 19 sabiedriskā transporta maršrutos tika ieviesta iekāpšana pa priekšējām durvīm, tika novērota arī neliela kavēšanās maršrutos, taču patlaban šādas kavēšanās vairs nav un kārtība, kad pasažieriem brauciens jāreģistrē pie vadītāja konsoles, kavējumus nerada.

Braucienu reģistrācijas statistika apkopota par laika periodu no 1. februāra līdz 28. februārim.

Kā zināms, no 1. februāra 19 sabiedriskā transporta maršrutos - 13., 20. un 34. trolejbusa maršrutā, kā arī 10., 12., 18., 20., 28., 29., 33., 34., 38., 39., 43., 47., 54., 57., 60. un 63. autobusa maršrutā - pasažieru iekāpšana sabiedriskā transporta līdzeklī notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana pa vidējām un aizmugures durvīm. Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainās un notiek pa vidējām durvīm.

Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles. Savukārt pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar Koda biļetes lietotni, brauciens jāapmaksā, jau kāpjot transporta līdzeklī, un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums. Tādejādi vadītājs seko līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju un samaksātu par braucienu.

Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu, un samazinātu bezbiļetnieku skaitu. Tāpat ar šādu kārtību, iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā.

Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos “twitter”, “facebook”.

20361862
Citi saziņas veidi