Atpakaļ uz sarakstu Printēt 24. Feb. 2015

No 1.aprīļa mainīsies maksa par pašvaldības autostāvvietu izmantošanu un zonējumi

"Rīgas satiksme" informē, ka saskaņā ar Rīgas domes lēmumu no 2015.gada 1.aprīļa mainīsies maksa par pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, kā arī auto atstāšanas vietu zonējums (skatīt karti pielikumā). Stāvvietu maksas un zonējumu izmaiņu mērķis ir samazināt automašīnu skaitu pilsētas centrā, aicinot iedzīvotājus pārvērtēt savus braukšanas paradumus un izmantot alternatīvus pārvietošanās līdzekļus.

Skatiet jauno zonējumu karti šeit.

Grozījumi „Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas saistošajos noteikumos” paredz, ka A zonas teritorijā par pirmo maksas autostāvvietas lietošanas stundu no 2015.gada 1.aprīļa būs jāmaksā 2,50 eiro, bet par katru nākamo stundu – 3 eiro. B zonas teritorijā par pirmo autostāvvietas lietošanas stundu būs jāšķiras no 2 eiro, bet par katru nākamo lietošanas stundu 2,50 eiro. C zonā par pirmo stundu būs jāmaksā 1,50 eiro, bet katra tālākā stunda maksās 2 eiro. Savukārt D zonā par pirmo stundu būs jāmaksā 1,00 eiro, bet katra tālākā stunda maksās 1,50 eiro. Arī Vecrīgas, jeb R zonas teritorijā būs jāmaksā vairāk – par pirmo auto atstāšanas stundu būs jāmaksā 5 eiro, bet katra nākamā stunda izmaksās 8 eiro.

Iedzīvotāju stāvvietu karšu cenas netiks palielinātas. Gluži pretēji, deputāti atbalstīja līdzšinējās cenas noapaļot uz leju. Līdz ar to stāvvietas karte vienam mēnesim A zonā no 1.aprīļa  maksās 70 eiro, B zonā tās cena būs 55 eiro, C zonā – 40 eiro, D zonā – 25 eiro, bet dārgākajā – R zonā – kartes maksa būs 85 eiro mēnesī.

Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu mērķis ir optimizēt satiksmes organizāciju (īpaši ielās ar intensīvo sabiedriskā transporta satiksmi), sakārtot vieglo transportlīdzekļu plūsmu un organizēt to novietošanu, lai visi rīdzinieki un Rīgas viesi varētu piebraukt tuvāk interesējošiem objektiem un novietot savas automašīnas speciāli tam paredzētajās vietās. "Rīgas satiksme" patlaban apsaimnieko 5016 maksas autostāvvietas.

Plašāku informāciju par "Rīgas satiksmes" piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos "twitter", "facebook" un "draugiem.lv". 

20361862
Citi saziņas veidi