Atpakaļ uz sarakstu Printēt 31. Aug. 2020

No 1. septembra 1., 13. trolejbusa un 10., 20., 28., 34., 35., 43., 47., 54., 57., 59., 60. autobusa maršrutā iekāpšana tiks organizēta tikai pa priekšējām durvīm

No 1. septembra 11 sabiedriskā transporta maršrutos - 1., 13. trolejbusa un 10., 20., 28., 34., 35., 43., 47., 54., 60. autobusa maršrutā tiek atjaunota kārtība, kura paredz, ka pasažieru iekāpšana sabiedriskā transporta līdzeklī notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana pa vidējām un aizmugures durvīm. Minētā kārtība tiks ieviesta arī divos jaunos autobusu maršrutos – 57. un 59. Tādejādi no 1. septembra šāda kārtība tiks noteikta 13 sabiedriskā transporta maršrutos.

Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu, samazinātu bezbiļetnieku skaitu, kā arī veiktu precīzu pasažieru uzskaiti, kas jānodrošina saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Tāpat ar šādu kārtību, iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā.

Iekāpšana tikai pa priekšējām durvīm_att_.jpg.png

Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles, tādējādi vadītājs seko līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju. Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainās un notiek pa vidējām durvīm.

Rūpējoties par darbinieku un pasažieru drošību, to sabiedriskā transporta vadītāju kabīnes, kuras bija atvērtā tipa ir aprīkotas ar speciālu aizsargstiklu, tādejādi vadītājs un pasažieris var ievērot papildus drošību. Tāpat visi sabiedriskā transporta līdzekļi katru dienu tiek pastiprināti tīrīti un dezinficēti.

Projekts, kura laikā iekāpšana sabiedriskā transporta līdzekļos notiek pa priekšējām durvīm, tika uzsākts  2019. gada 8. jūlijā ar mērķi palielināt braucienu reģistrāciju daudzumu par 15%, taču rezultāti liecināja, ka reģistrēto braucienu skaits projektā iesaistītajos maršrutos palielinājās par vairāk nekā 20%.

Lai nodrošinātu komfortablu temperatūru transporta līdzekļu salonos, atjaunota durvju pogu darbība, un pieturvietās durvis atver pasažieri. Sabiedriskā transporta vadītāji, turpinās sekot līdzi pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai no transporta līdzekļa, kā arī nepieciešamības gadījumā atvērs durvis. 

Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos “twitter”, “facebook”.

20361862
Citi saziņas veidi