Atpakaļ uz sarakstu Printēt 10. Dec. 2012

Rīgā darbu sāk pirmā "park&ride" autostāvvieta

Rīgā darbu sāk pirmā "park&ride" autostāvvieta
Šodien Ulbrokas ielā tika atklāts pirmais stāvparks jeb P&R autostāvvieta Rīgā. Pasākumā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs, SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Tā sauktā "park&ride" sistēma paredz, ka Rīgas viesi un tās iedzīvotāji savas automašīnas varēs novietot apsargājamā autostāvvietā un tālāk doties ar sabiedrisko transportu. 

"Šis ir tikai pirmais solis. Ir plānots, ka līdzīga autostāvvieta tiks izbūvēta pie tirdzniecības centra "Dole". Mūsu mērķis,  ieviešot "park&ride" stāvparkus,  ir mazināt sastrēgumus pilsētā un sabiedrisko transportu padarīt par prioritāru", uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Stāvparka izmantošana būs bez maksas, ja sabiedriskajā transportā ar e- talonu dienas laikā tiks veiktas vismaz divas braucienu reģistrācijas.

"Stāvparks atrodas tieši līdzās sabiedriskā transporta maršrutiem. Taču mēs rūpīgi pētīsim situāciju un, ja būs liela interese par šo pakalpojumu, tad norīkosim papildus autobusus", norāda SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Pirmo stāvparku īstenoja  SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" pašvaldības dzīvojamo māju kompleksa būvniecības laikā Ulbrokas ielā. Dzīvojamo māju celtniecībai paredzētā teritorija bija ierobežota un tika pieņemts lēmums būvēt daudzstāvu autostāvvietu ar 676 vietām. Tā kā autostāvvieta ir noslogota tikai par vienu trešo daļu, brīvās vietas atvēlētas stāvparka vajadzībām.

"Autostāvvieta ir labiekārtota un apsargāta. Lai ekonomētu līdzekļus,  nolēmām brīvās vietas neturēt tukšas, bet gan izveidot šeit pirmo
park&ride stāvvietu Rīgā", norāda SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs.

Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks uzsver, ka jau tuvākajā tiks domāts, kā šajā stāvparkā risināt to šoferīšu situāciju, kuri Rīgā ierodas ar savu automašīnu, bet tālāk vēlas doties nevis ar sabiedrisko transportu, bet ar velosipēdu.

20361862
Citi saziņas veidi