Atpakaļ uz sarakstu Printēt 15. Mai. 2017

Rīgā uzsākta ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība

Šī gada 15. maijā uzsākta ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība, tā atradīsies Rīgā, Vienības gatvē 6 blakus 2. trolejbusu parkam.

Ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība norisinās starptautiskā projekta “H2Nodes” ietvaros, un tā būs pieejama gan sabiedriskā transporta uzpildei, gan publiskai lietošanai. Ūdeņraža elektriskie autobusi ar vienu uzpildi 7-10 minūtēs var veikt 300-400 km, trolejbusi bez kontakttīkla ar vienu uzpildi varēs veikt līdz 200 km, savukārt vieglie pasažieru ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi var nobraukt aptuveni 600 km, un to uzpilde aizņem 3-5 minūtes.

“Rīgas satiksme” ir starptautiskā projekta “H2Nodes” koordinators. Projekts tiek īstenots ne tikai Rīgā, bet arī Pērnavā un Nīderlandes pilsētā Arnhemā. Projekta ietvaros “Rīgas satiksmei” tiks piegādāti arī 10 trolejbusi, kam rezerves vilces jauda tiks nodrošināta oksidējot ūdeņradi kurināmā elementā. Pāreja uz ūdeņradi kā alternatīvo degvielu un enerģijas nesēju transportlīdzekļos nodrošina efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un veicina bezizmešu transporta ieviešanu.

Paredzamās projekta izmaksas plānotas 16,1 miljons eiro, no kuriem 50% līdzfinansē Eiropas savienība.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājaslapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”, „draugiem.lv”.

ES_logo.pngh2nodes_logo_mazs.png

Par šo publikāciju atbild vienīgi tās autors. Eiropas Savienība neuzņemas nekādu atbildību par to, ka tur ietvertā informācija var tikt izmantota.

80001919
Citi saziņas veidi