Atpakaļ uz sarakstu Printēt 7. Feb. 2013

Zemās grīdas tramvaji sāk kursēt arī uz Mežaparku

Zemās grīdas tramvaji sāk kursēt arī uz Mežaparku
Ceturtdien, 7. februārī, 11. tramvaja maršrutā uz Mežaparku sāka kursēt zemās grīdas tramvaji. Turpmāk minētajā maršrutā tie kursēs regulāri.

Foto - Ilmārs Znotiņš

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks atzīmē, ka 11. maršruta pielāgošana zemās grīdas tramvaja vajadzībām ir nozīmīga arī tādēļ, ka vasarā Mežaparka lielajā estrādē notiks kārtējie Vispārējie Dziesmu svētki, un tas padarīs ērtāku skatītāju nokļūšanu uz pasākuma vietu.

Kā zināms, no 2010. gada 1. jūnija zemās grīdas tramvajs pasažierus apkalpo 6. maršrutā uz Juglu. Šobrīd minētais maršruts posmā no 45. vidusskolas līdz galapunktam tiek rekonstruēts, lai to labāk pielāgotu zemās grīdas tramvaja specifikai. Kā nākamais zemās grīdas tramvaja pārvadāšanai tuvākajos gados tiks pielāgots 4. tramvaja maršruts.

Uzņēmuma "Rīgas satiksme" pārziņā šobrīd ir 26 zemās grīdas tramvaji. 20 no tiem ir trīs sekciju zemās grīdas tramvaji, kuri ir 31,4 metrus gari ar maksimālo pasažieru ietilpību 318, un seši pagarinātie, četru sekciju tramvaji, kuri ir 41 metrus gari ar maksimālo pasažieru ietilpību 432. Visi tramvaji ir parīkoti ar automātiskām durvīm pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai.

Tāpat visi tramvaji ir pieejami pasažieriem ar kustību traucējumiem, tostarp personām ratiņkrēslos. Lai atvieglotu pasažieru nokļūšanu salonā bez pieturvietas platformas palīdzības, pie priekšējām pasažieru durvīm ir iebūvēts manuāli darbināms hidrauliskais pacēlājs ar saliekamo platformu. Platformu var nolaist līdz brauktuvei. 

20361862
Citi saziņas veidi