Atpakaļ uz sarakstu Printēt 15. Dec. 2021

No nākamā gada sākuma biļetes pie transportlīdzekļa vadītāja varēs iegādāties tikai 22. autobusa maršrutā

Ņemot vērā pieejamo plašo biļešu tirdzniecības vietu skaitu pilsētā, kā arī nodrošinot  ērtu norēķina veidu - koda biļeti - un pieaugot tās lietotāju skaitam, Rīgas sabiedriskajā transportā nevarēs norēķināties ar skaidras naudas darījumiem pie tramvaja, trolejbusa un autobusa vadītājiem. Šāda kārtība arī uzlabos transportlīdzekļa vadītāja darba pienākumu izpildi, visu uzmanību veltot drošai transportlīdzekļa vadīšanai. Braukšanas biļetes iegāde pie vadītāja plānots saglabāt tikai 22. autobusa maršrutā.

Trešdien, 15. decembrī, uzņēmuma sniegtos priekšlikumus apstiprināja Rīgas domes sēdē, taču grozījumu veikšana pašvaldības saistošajos noteikumos vēl tiks iesniegti arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Ja rosinātās izmaiņas tiks apstiprinātas, tad atteikties no biļešu tirdzniecības pie sabiedriskā transporta vadītāja par skaidru naudu plānots no nākamā gada sākuma.

Iesniegtie grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos paredz tikai izmaiņas attiecībā uz biļešu iegādi transporta līdzeklī par skaidru naudu. Pēc nepieciešamības transporta līdzekļa vadītājs arī turpmāk izsniegs brauciena apliecinājumu personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. Arī transportlīdzekļa tehnisku bojājumu gadījumā tiks izsniegts apliecinājums, kas dos iespēju stundas laikā galamērķī nokļūt ar citu sabiedriskā transporta līdzekli.

Braukšanas biļetes iegāde pie vadītāja plānots saglabāt 22. autobusa maršrutā. Šis ir sabiedriskā transporta maršruts, ko lielākoties izmanto ārvalstu iedzīvotāji, kas nav Rīgas sabiedriskā transporta pastāvīgie lietotāji, un viņiem nav plašu iespēju biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā. Norēķinā par braucienu šajā maršrutā pasažieris varēs ar bankas maksājuma karti un biļetes cena plānota 1,15 eiro apmērā.

No oktobra beigām Rīgas sabiedriskajā transportā iespējams norēķināties ar koda biļeti. Patlaban koda biļeti lieto vairāk nekā 60 000 koda biļešu lietotņu lietotāju.

Lai lietotu koda biļeti, sākotnēji viedtālrunī jāinstalē lietotne - “Rīgas satiksmes” vai “Mobilly”, savukārt personu apvienības “SP Grupa”, lietotne vēl tiek izstrādāta. Pēc lietotnes lejuplādes jāiegādājas biļete un, iekāpjot transportlīdzeklī, tā jāaktivizē, noskenējot kodu vai ievadot transporta identifikācijas numuru, kas ir redzams zem koda.

Lietotnē vienā reizē var iegādāties līdz 10 viena brauciena biļetēm. Iegādātās biļetes derīguma termiņš ir trīs mēneši. Plašāka informācija par koda biļeti pieejama šeit: https://www.rigassatiksme.lv/lv/biletes/koda-bilete/

Tāpat braukšanas biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties gan uz ielas izvietotajos biļešu automātos, gan vairāk nekā 400 tirdzniecības vietās Rīgā un pierīgā. Biļešu tirdzniecības vietas un to atrašanās vietas var aplūkot šeit: https://www.rigassatiksme.lv/lv/biletes/bilesu-tirdzniecibas-vietas/

Saziņai ar «Rīgas satiksmi» aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862, vai arī sūtīt e-pastu uz info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties izmatojot mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošo sadaļu «Sazinies ar mums», kurā ikviens elektroniski var iesniegt savu pieteikumu.

20361862
Citi saziņas veidi