Priekšapmaksa

Rīgas ielās ir autostāvvietu maksas automāti, kas paredzēti norēķiniem ar bezskaidru naudu. Bezskaidras naudas maksas automātos autostāvvietu lietotāji var ātri, ērti un droši veikt maksājumus ar bankas norēķinu karti, zilo e-talonu un Rīdzinieka karti, kas ļauj tās īpašniekiem norēķināties par B, C un D zonu maksas autostāvvietu lietošanu ar 20% atlaidi. 

Maksas autostāvvietu lietošanas dokuments jānovieto redzamā vietā – kreisajā pusē uz transportlīdzekļa priekšējā paneļa tā, lai autostāvvietu kontrolieriem būtu iespējams pārliecināties par šī dokumenta esamību un saturu, t.i. jābūt saskatāmai samaksas informācijai, derīguma termiņam un dokumenta numuram u.c.

Maksimālais maksas autostāvvietu bezmaksas lietošanas laiks autostāvvietu darba laikā ir 5 minūtes. Savukārt, maksimāli atļautais maksas autostāvvietu bezmaksas lietošanas laiks to darba laikā pēc apmaksātā laika beigšanās ir 15 minūtes.

Plašāk par autostāvvietu lietošanas kārtību lasiet šeit.

fona-3.jpg

 

 • Autostāvvietu apmaksa ar Rīdzinieka karti

  Lai autostāvvietās varētu norēķināties ar Rīdzinieka karti, personai jābūt derīgai Rīdzinieka kartei, kurā ir aktivizēts e- maciņš, lai tajā varētu ielādēt elektronisko naudu. Norēķini autostāvvietā notiek ar naudu, kas ielādēta tieši Rīdzinieka kartē.

  Lai saņemtu Rīdzinieka karti, personai jābūt deklarētai Rīgā vai tai jāpieder īpašums Rīgā. Plašāk par pieteikšanos Rīdzinieka kartei lasiet šeit.

  Par to, kas ir e-maciņš un kā to saņemt, lasiet šeit

  Ar Rīdzinieka karti autostāvvietās var norēķināties 3 veidos:

  Autostāvvietu automātos

  1. Pārliecinieties, ka Jūsu Rīdzinieka karte (e-maciņš) ir papildināts ar naudu (to varat izdarīt www.ridziniekakarte.lv
  sadaļā “Mana karte”, “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros un ar bankas norēķinu karti autostāvvietu automātos). 

  2. Ievietojiet Rīdzinieka karti autostāvvietas automātā, kur var veikt norēķinus ar bezskaidru naudu un veiciet norādītās darbības. 

  Šo norēķinu veidu varat izmantot tajās autostāvvietās, kur pieejami bezskaidras naudas norēķini.
  Riga Card mobilajā aplikācijā

  1. Reģistrējieties Riga Card. www.rigacard.lv

  2. Lejupielādējiet aplikāciju Riga Card savā viedtālrunī.

  3. Reģistrējieties www.ridziniekakarte.lv, kur varēsiet pārskatīt savus maksājumus par autostāvvietām un papildināt e-maciņu.

  4. Sadaļā “Mana karte” izvēlieties Riga Card mobilo stāvvietu operatoru.

  5. Sadaļā “Mana karte” ievadiet mobilā tālruņa numuru, ar kuru reģistrējāties Riga Card.

  6. Pārliecinieties, ka Jūsu Rīdzinieka kartes e-maciņš ir papildināts ar naudu – to varat izdarīt turpat www.ridziniekakarte.lv.

  7. Savā viedtālrunī atveriet Riga Card aplikāciju.

  8. Izvēlieties stāvvietas laiku un zonu (Rīdzinieka tarifs tiks piemērots B, C, D zonām).

  9. Veiciet autostāvvietas apmaksu.

  Ar SMS

  1. Reģistrējieties Riga Card www.rigacard.lv

  2. Reģistrējieties www.ridziniekakarte.lv, kur varēsiet pārskatīt savus maksājumus par autostāvvietām un papildināt e-maciņu.

  3. Sadaļā “Mana karte” izvēlieties Riga Card mobilo stāvvietu operatoru.

  4. Sadaļā “Mana karte” ievadiet mobilā tālruņa numuru, ar kuru reģistrējāties Riga Card.

  5. Pārliecinieties, ka Jūsu Rīdzinieka kartes e-maciņš ir papildināts ar naudu – to varat izdarīt turpat www.ridziniekakarte.lv

  6. Veicot apmaksu par autostāvvietu, nosūtiet SMS uz numuru 8585 ar tekstu  START vai RSTART [numurs] [zona] un pēc autostāvvietas izmantošanas  STOP vai RSTOP [numurs]

 • Autostāvvietu apmaksa ar zilo personalizēto e-talonu

  Lai autostāvvietās varētu norēķināties ar zilo personalizēto e-talonu, personai jābūt derīgam zilajam personalizētajam e-talonam, kurā ir aktivizēts e-maciņš, lai tajā varētu ielādēt elektronisko naudu. Norēķini autostāvvietā notiek ar naudu, kas ielādēta tieši e-talonā.

  Lai saņemtu zilo personalizēto e-talonu, persona var aizpildīt pieteikumu elektroniski šeit un tad doties pēc e-talona uz kādu no “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centriem (vizīti varat pieteikt šeit). Vai arī persona var doties uz kādu no klientu centriem un saņemt e-talonu uzreiz pēc tā noformēšanas.

  Vairāk par zilo personalizēto e-talonu lasiet šeit.

  Par to, kas ir e-maciņš un kā to saņemt, lasiet šeit.

  Lai norēķinātos par autostāvvietu ar zilo personalizēto e-talonu:

  1. Pārliecinieties, vai Jūsu zilais personalizētais e-talons (e-maciņš) ir papildināts ar naudu. To varat izdarīt “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros vai ar bankas norēķinu karti autostāvvietu automātos.
  2. Ievietojies zilo personalizēto e-talonu autostāvvietas automātā, kur var veikt norēķinus ar bezskaidru naudu, un veiciet norādītās darbības. 

  Šo norēķinu veidu varat izmantot tajās autostāvvietās, kur pieejami bezskaidras naudas norēķini.

80001919
Citi saziņas veidi