Rīgas acs

"Rīgas satiksme" katru dienu pilsētas autobusos, trolejbusos un tramvajos pārvadā turpat vai pusmiljonu pasažieru. Uzņēmuma galvenais uzdevums ir nodrošināt ātru, ērtu un komfortablu pārvietošanos pa pilsētu, taču pie tik lieliem apjomiem neizbēgami rodas arī situācijas, kuras godprātīgie pasažieri nav pelnījuši. Lai pasargātu gan pasažierus, gan arī "Rīgas satiksmes" darbiniekus, ir izveidots uzņēmums "Rīgas acs".

Gandrīz katru dienu Rīgas sabiedriskajā transportā notiek kāds incidents, kas saistīts ar huligānismu, pasažieru konfliktiem, bieži vērojama iereibušu braucēju neadekvāta uzvedība, uzmākšanās citiem pasažieriem, manītas arī zādzības.  Tāpat katru dienu notiek pat vairāki vandālisma gadījumi, kas saistīti ar sabiedriskā transporta līdzekļu apzīmēšanu vai citādu bojāšanu.

Katrs sabiedriskā transporta lietotājs, braucot ikdienas gaitās, ir pelnījis justies droši, ērti un pasargāts neatkarīgi no tā, vai viņš lieto sabiedrisko transportu dienā vai naktī, nomaļā vietā vai pilsētas centrā, transportā ar tikai dažiem pasažieriem vai sabiedriskais transports ir pilns.

Lai nodrošinātu šādu drošību, "Rīgas acs" izstrādā, ievieš un vada integrētu novērošanas, kontroles un koordinācijas sistēmu, kas pilnībā ieviesta, ļaus reālā laika režīmā pamanīt notiekošo transportā un sadarbībā ar vadītāju īstenot labāko no reaģēšanas scenārijiem.

Incidentu gadījumos "Rīgas acs" dispečeri kopā ar transporta līdzekļa vadītāju izlems par nepieciešamo rīcību, kas var būt gan vadītāja paša darbības situācijas atrisināšanai, gan "Rīgas acs" koordinētas darbības kopā ar valsts vai pašvaldības policiju, privātiem apsardzes uzņēmumiem vai kontrolieriem maršrutā.

Tāpat "Rīgas acs" sistēmas uzdevums ir nodrošināt gan “Rīgas satiksmes” vadību, gan tiesībsargājošās iestādes ar informāciju un pierādījumiem, kas nepieciešami noziedzīgu un huligānisku darbību apkarošanai un vainīgo personu saukšanai pie atbildības.

Pilnībā ieviestai, efektīvai "Rīgas acs" drošības un kontroles sistēmu darbībai nepārprotami būs būtiska nozīme preventīvas drošības sistēmas uzlabošanā sabiedriskajā transportā.

...turpināt lasīt mājas lapā

Rigas Acs

20361862
Citi saziņas veidi